Ciągniki MAN z serii TGX dostępne na Mascus

Ciągniki MAN z serii TGX dostępne na Mascus

0

Myślisz o zwiększeniu floty pojazdów ciężarowych w swojej firmie? A może jest to Twój pierwszy zakup i chcesz mieć pewność, że dokonasz właściwego wyboru? W przypadku samochodów ciężarowych liczy się przede wszystkim wytrzymałość, niezawodność i ekonomia użytkowania. Właśnie tymi cechami charakteryzują się ciągniki siodłowe MAN z serii TGX. Sprawdź opcje dostępne na mascus.pl i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić, decydując się na pojazd używany w doskonałym stanie technicznym.

Bogata oferta ciągników siodłowych MAN

Konkurencja na rynku aut ciężarowych jest duża. Pomimo obecności na nim tak renomowanych producentów jak Mercedes-Benz, Volvo, DAF czy Scania, koncern MAN pozostaje w ścisłej czołówce i produkowane przez niego samochody ciężarowe są częstym wyborem zarówno u dealerów, jak i na rynku pojazdów używanych.

Używane ciągniki siodłowe MAN, dostępne na stronie Mascus, to przede wszystkim seria TGX, dostępna w wariantach dwu, trzy i czteroosiowej. Wprowadzono ją na rynek w 2007 roku jako następcę popularnych ciągników MAN TGA i od tego czasu nieprzerwanie produkowana jest przez niemiecki koncern, w coraz to nowszych, bardziej udoskonalonych wersjach. Jak podkreśla sam producent, celem każdej poprawki jest zwiększenie mocy, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów eksploatacyjnych. Jest to możliwe między innymi dzięki konsekwentnemu obniżaniu masy poszczególnych podzespołów. Najlepszy dowód na to, że inżynierowie MAN wykonują swoją pracę z najwyższą starannością? W roku 2021 MAN TGX otrzymał prestiżową nagrodę Truck of The Year.

Sercem każdego pojazdu jest oczywiście jego silnik i w ciągu 14 lat rozwoju tej serii wprowadzono nowe jednostki, aby spełnić wyśrubowane normy emisji spalin Euro 6. Pierwszym wyborem powinien być oznaczony symbolem D26 silnik o pojemności skokowej 12,5l. To ekonomiczna i trwała jednostka, która cieszy się uznaniem wśród kierowców. Wybierając ciągnik MAN TGX18 do firmy, należy zwrócić uwagę na oznaczenia modelu (jednostki silnikowej) odnoszące się do mocy silnika:

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę przy przeszukiwaniu ofert powinien być wybór odpowiedniego rozmiaru kabiny – XL, XLX oraz największą XXL. Każdy może być właściwym wyborem, a ostateczna decyzja powinna być uzależniona od przeznaczenia pojazdu i średniej długości pokonywanych jednorazowo tras.

Poza kabiną, komfort jazdy z całą pewnością zwiększy obecność automatycznej skrzyni biegów TipMatic. Dostrojona do każdych warunków przekładnia wpływa korzystnie na mniejsze zużycie paliwa, a co za tym idzie – ograniczenie kosztów eksploatacji pojazdu.

MAN TGX – główne zalety modelu

Dlaczego wielu przedsiębiorców decyduje się właśnie na model TGX? Przemawia za tym stosunkowo niska cena zakupu, a w dalszej kolejności atrakcyjne koszty eksploatacji. Wielu właścicieli chwali te ciągniki za bezawaryjność, co tyczy się także pojazdów używanych, mających przebieg przekraczający 400 000, a nawet 500 000 kilometrów. Ich powszechność na rynku i znajomość wśród serwisantów przyśpiesza wyeliminowanie wszelkich typowych usterek, które przytrafiają się w każdym modelu, niezależnie od marki producenta. Koszty części zamiennych w przypadku popularnych modeli jak MAN TGX są co do zasady niższe i łatwiej dostępne niż w przypadku niszowych ciągników siodłowych, co warto brać pod uwagę przed zakupem. Nie sposób także nie wspomnieć o komforcie. MAN TGX chwalony jest nie tylko za wygodne leżanki, ale także bardzo dobre na tle konkurencji wyciszenie kabiny kierowcy.

Wybierając ciężarówki MAN wspierasz polską gospodarkę

MAN od lat inwestuje w Polsce, czego owocem jest zakład produkcyjny zlokalizowany w Niepołomicach (woj. Małopolskie), który działa nieprzerwanie od 2007r. Aktualna strategia MAN (obejmująca lata 2020-2022) zakłada nowe inwestycje o łącznej wartości przekraczającej 400 mln zł, co zwiększy nie tylko liczbę produkowanych w Niepołomicach pojazdów, ale także liczbę zatrudnionych osób. Już teraz zakład należy do grona największych pracodawców w regionie i z pewnością zachowa swoje miejsce w tym gronie. Poza produkcją, firma MAN rozszerza działy sprzedażowe, jak i usługi finansowo-księgowe. Wybierając tę markę, wspierasz miejsca pracy w Polsce.

Sprawdź pozostałe wpisy z kategorii Transport:

Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole