Przegląd amerykańskich ciężarówek International - Blog Mascus Polska

Amerykańskie ciężarówki – International

0

Ciężarówki International to nie tylko wielkie, majestatyczne pojazdy, które najbardziej kojarzą się z Ameryką. Asortyment marki jest naprawdę szeroki i obejmuje też modele mniejsze lub wyglądem bardziej przypominające te produkowane w Europie. Przykładem mogą być choćby popularne, używane samochody ciężarowe International 4300 oraz 9800i.

International, czyli ciężarówki amerykańskie z długą historią

Samochody ciężarowe International, należą obok pojazdów takich marek jak Freightliner, Kenworth czy Peterbilt do najpopularniejszych amerykańskich ciężarówek. Co więcej, są również cenione poza USA, więc międzynarodowe są nie tylko z nazwy.

International Harvester powstało w 1902 roku z połączenia McCormick Harvesting Machine Company oraz Deering Harvester Company, czyli firm produkujących sprzęt rolniczy. Początkowo to właśnie traktory i inne maszyny rolnicze były bowiem głównymi produktami firmy.

Od wczesnych lat 60. coraz istotniejsze znaczenie zaczęły zyskiwać natomiast samochody osobowe oraz ciężarowe, a lata 80. to definitywne odejście od „rolniczych” korzeni. W 1986 roku producent znanych już wówczas ciężarówek zmienił nazwę na Navistar International i skoncentrował się głównie na tych pojazdach. Dziś firma zatrudnia ponad 13 000 pracowników, ma punkty dealerskie w 90 krajach na świecie, a niebawem stanie się częścią koncernu Volkswagen.

Rodzina ciężarówek marki International

Najbardziej rozpoznawalnym samochodem ciężarowym marki jest najprawdopodobniej produkowany od 2008 roku model LoneStar. Napędzany 605-konnym silnikiem pojazd z charakterystycznymi, wystającymi nad kabinę rurami wydechowymi i dużym chromowanym grillem nawiązuje designem do amerykańskich ciężarówek z lat 40.

W ofercie marki nie brakuje też innych modeli o dużej ładowności (serie ProStar, TranStar, LT i RH). Ciężarówki International to także sprzęt do transportu w trudnym terenie (serie WorkStar, HX i HV) oraz pojazdy o średniej ładowności (serie DuraStar, CV i MV).

Również używane samochody ciężarowe firmy wycofane już z produkcji lub zastąpione przez nowe generacje cieszą się ciągle uznaniem i zainteresowaniem. W serwisie mascus.pl popularne są między innymi ciężarówki International 4300 oraz 9800i.

Używane samochody ciężarowe International 4300

Ciężarówki International 4300 to najpopularniejsze modele z serii 4000 produkowanej w latach 2001-2018 i występującej od 2008 roku także pod nazwą DuraStar. Są to wszechstronne pojazdy o średniej ładowności i dopuszczalnej masie całkowitej 10,7 tony, na podwoziu w układzie 4×2. Jak większość amerykańskich ciężarówek, wyróżniają się klasyczną konstrukcją, w której silnik umieszczony jest przed kabiną kierowcy i osłonięty pokaźnym grillem z chromowanym obramowaniem.

W zależności od wersji, rozstaw osi to od standardowych 3225 mm, do 6452 mm. Ciężarówki International 4300 produkowane były z klasyczną lub wydłużoną 2-drzwiową kabiną albo kabiną 4-drzwiową. Pojazdy napędzają silniki Diesla własnej produkcji z serii DT466. W zależności od wersji i roku produkcji, rzędowe, sześciocylindrowe jednostki napędowe mają 210 KM, 220 KM, 225 KM, 230 KM, 240 KM, 250 KM lub 255 KM mocy.

Używane samochody ciężarowe International 4300 dostępne w serwisie mascus.pl to pojazdy o bardzo różnym przeznaczeniu. Oprócz ciągników siodłowych i pojazdów pod zabudowę znajdziesz też szereg innych wyspecjalizowanych aut, takich jak:

  • Chłodnie samochodowe, samochody do transportu napojów, samochody hakowe-kontenerowe, kontenery i cysterny;
  • Wywrotki, ciężarówki typu platforma/skrzynia, ciężarówki z żurawiem lub ze wciągarką;
  • Pojazdy komunalne ogólnego przeznaczenia, samochody kanalizacyjno-wodociągowe oraz zamiatarki czy ambulanse.

Używane samochody ciężarowe International 4300 do dziś są cenione i chętnie wykorzystywane, zwłaszcza na rynku amerykańskim. W serwisie mascus.pl ogłaszane są pojazdy ze Stanów Zjednoczonych, a także z Kanady.

Używane samochody ciężarowe International 9800i

Ciężarówki International 9800i to trzecia generacja pojazdów o dużej ładowności z serii 9000, produkowana w latach 1999-2015. W odróżnieniu od dwóch poprzednich generacji, modele nie były sprzedawane na rodzimym rynku, lecz bardzo dobrze przyjęły się w Republice Południowej Afryki, Australii oraz Brazylii i innych krajach Ameryki Południowej.

W przeciwieństwie do wielu amerykańskich ciężarówek, pojazdy International 9800i mają konstrukcję typu cab-over (kabina umieszczona nad silnikiem, a w konsekwencji płaski przód), charakterystyczną dla większości nowych i używanych samochodów ciężarowych sprzedawanych w Europie. Najczęściej spotykana wersja tego modelu to ciągnik siodłowy w układzie 6×4 o rozstawie osi 3759 mm i długości całkowitej 6698 mm.

Masa pojazdu to 6,85 tony, a dopuszczalna masa całkowita wynosi 28,5 tony. Dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów wraz z przyczepą to z kolei 71 ton. Ciężarówki napędzane są 6-cylinrowymi silnikami diesla produkcji znanej firmy Cummins, o mocy 420 KM lub 455 KM.

Swoją popularność używane samochody ciężarowe International 9800i zawdzięczają wszechstronności, stosunkowo niskim kosztom eksploatacji i niezawodności. W serwisie mascus.pl znajdziesz również wersje Mid Roof i Pro Sleeper, które oferują więcej przestrzeni na nogi dla kierowcy, a także wygodniejsze miejsca do spania dla dwóch osób. Ogłaszane na stronie pojazdy pochodzą z Republiki Południowej Afryki.

Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole