Używane młoty hydrauliczne najpopularniejsze na polskim i europejskim rynku.

Używane młoty hydrauliczne – jakie marki są najpopularniejsze na polskim i europejskim rynku?

0

Młoty hydrauliczne wykorzystuje się do kruszenia i obróbki twardych materiałów, zwłaszcza przy wyburzaniu budynków. Osprzęt mocowany jest do ramienia koparki oraz jest niezbędny w wielu pracach budowlanych i nie tylko. Wskazujemy, które używane młoty hydrauliczne cieszą się szczególnym zainteresowaniem na rynku wtórnym. Podpowiadamy też, jaki młot wyburzeniowy wybrać.

Młoty hydrauliczne – osprzęt do prac wyburzeniowych i nie tylko

Młoty hydrauliczne, nazywane też młotami wyburzeniowymi to rodzaj osprzętu przymocowywanego do ramienia maszyny budowlanej – najczęściej koparki, rzadziej koparko-ładowarki i innego sprzętu. Narzędzie jest napędzane przez instalację hydrauliczną koparki, co pozwala wygenerować dużą siłę uderzenia. W połączeniu z zakończeniem w postaci specjalnego grota sprawia to, że młot hydrauliczny sprawdza się do kruszenia i rozbijania nawet bardzo twardych materiałów.

Osprzęt bardzo często wykorzystywany jest do prac wyburzeniowych, bo umożliwia kruszenie udarowe i dociskowe, wyburzanie pionowych konstrukcji czy przecinanie. Młot wyburzeniowy sprawdzi się również w pracach ziemnych – na przykład do kruszenia skał czy pozostałości innych konstrukcji. Stosuje się też go do skuwania powierzchni takich jak fundamenty, betonowe posadzki, czy nawierzchnie drogowe. Młoty hydrauliczne używane są także przy pozyskiwaniu surowców w kopalniach odkrywkowych.

Jaki młot wyburzeniowy wybrać?

Wybór młota hydraulicznego zależy od tego, jakie będzie jego główne zastosowanie. Poszczególne narzędzia mogą się bowiem różnić funkcjonalnością oraz parametrami takimi jak choćby energia uderzenia, częstotliwość udaru (liczba uderzeń na minutę) oraz masa i rozmiary.

 Przede wszystkim dobrze pamiętać, że młot wyburzeniowy należy dobrać odpowiednio do maszyny, która będzie go wykorzystywać (jej typu, wielkości oraz możliwości). Nieodpowiednio dobrany osprzęt może bowiem doprowadzić do uszkodzenia pojazdu podczas pracy. Żeby koparka mogła prawidłowo obsłużyć młot hydrauliczny, nie może on zbytnio obciążać ramienia. Z reguły więc im większa maszyna, tym większy i cięższy osprzęt może obsługiwać. Musi też jednak mieć odpowiednie parametry zasilania (np. przepływu oleju w linii hydraulicznej lub ciśnienia roboczego).

Warto też wziąć pod uwagę inne cechy młota wyburzeniowego, takie jak poziom hałasu, a zwłaszcza odpowiednie zabezpieczenia i system amortyzacji drgań. Dobra amortyzacja przekłada się nie tylko na wyższy komfort pracy operatora, ale też niższe zużycie ramienia maszyny i mniejsze ryzyko awarii wywołanej silnymi drganiami. W zależności od marki i modelu koparki lub innego nośnika młota hydraulicznego należy również dobrać odpowiednią płytę adaptacyjną, która zapewni bezproblemowy montaż osprzętu.

Młoty hydrauliczne Atlas Copco i Epiroc

Atlas Copco to szwedzkie przedsiębiorstwo o ponad 150-letniej historii. Produkuje między innymi sprężarki powietrza, narzędzia pneumatyczne i generatory prądu oraz sprzęt górniczy i budowlany, w tym młoty hydrauliczne. W 2017 roku z koncernu wydzielono firmę Epiroc, która skupia się na górnictwie i wyburzeniach. Od tego roku młoty wyburzeniowe Atlas Copco sprzedawane są pod marką Epiroc, choć w ogłoszeniach na rynku wtórnym często pojawia się też zbitka Atlas Copco Epiroc lub odwrotna.

Używane młoty hydrauliczne Atlas Copco i Epiroc wyróżniają się wysoką jakością wykonania i niezawodnością oraz zapewniają wydajną pracę nawet w wymagających warunkach. Firma znana jest z innowacji technologicznych i od niemal 50 lat jest liderem w produkcji tego osprzętu. Oferuje młoty wyburzeniowe bardzo różnych rozmiarów – od takich do koparek o masie 0,7-1,1 t do narzędzi, które wymagają maszyny nośnej nawet o masie 80-140 t. Popularne w serwisie Mascus modele to między innymi:

 • Atlas Copco Epiroc SB 102 (do koparek 8-16 t, masa młota 650 kg);
 • Atlas Copco Epiroc SB 302 (do koparek 8-16 t, masa młota 650 kg);
 • Atlas Copco Epiroc HB 2000 (do koparek 8-16 t, masa młota 650 kg).

Młoty hydrauliczne Hammer

Hammer to włoska firma, która produkuje młoty wyburzeniowe, a także między innymi nożyce, chwytaki i szczęki kruszące. Założona jako rodzinny biznes, marka jest obecnie częścią przedsiębiorstwa Kinshofer Group/Lifco AB.

Do największych zalet używanych młotów hydraulicznych Hammer należą niezawodność i ponadprzeciętna wytrzymałość – produkty tej marki dobrze znoszą duże obciążenia i pracę w trudnych warunkach. Asortyment firmy jest bardzo szeroki i obejmuje młoty przeznaczone do koparek o masie od 0,5 t do nawet 200 t. Na platformie Mascus szczególnie często ogłaszane są modele:

 • Hammer HS1000 (do koparek 8-16 t, masa młota 650 kg);
 • Hammer HM500 (do koparek 5-12 t, masa młota 360 kg);
 • Hammer HS17000 (do koparek 20-29 t, masa młota 1700 kg).

Młoty hydrauliczne Mustang

Firma Mustang produkuje młoty wyburzeniowe od ponad 30 lat. W asortymencie przedsiębiorstwa znajduje się też jednak inny osprzęt wykorzystywany w pracach wyburzeniowych, recyklingu czy przy przemieszczaniu materiałów.

Używane młoty hydrauliczne Mustang cechują się niezawodnością, wydajność i wysoką jakością wykonania. Wszystkie maszyny powstają w Europejskich fabrykach przy użyciu zaawansowanych maszyn CNC i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Główna seria młotów wyburzeniowych Mustang HM obejmuje osprzęt dla koparek o masie od 0,5-45 t. Popularne są szczególnie modele:

 • Mustang HM 200 (do koparek 2,5-6,5 t, masa młota 205 kg);
 • Mustang HM 1000 (do koparek 8-16 t, masa młota 700 kg);
 • Mustang HM 1500 (do koparek 8-16 t, masa młota 1150 kg).

Młoty hydrauliczne Rammer

Rammer jest należącą do szwedzkiej firmy Sandvik marką osprzętu hydraulicznego do maszyn, która jest znana na całym świecie. Produkty tej marki od niemal czterech dekad wykorzystywane są nie tylko w firmach budowlanych, lecz także w kopalniach i kamieniołomach, czy w branży recyklingowej.

Używane młoty hydrauliczne Rammer są cenione między innymi za nowoczesne rozwiązania, które redukują poziom wibracji i hałasu oraz prostotę montażu i obsługi. Wyróżniają się także przystępną ceną w porównaniu do jakości.  Dużą popularnością w serwisie Mascus cieszą się zwłaszcza ciężkie młoty z serii Excellence. Należą do nich takie modele, jak:

 • Rammer 3288 (do koparek 26-40 t, masa młota 2400 kg);
 • Rammer 4099 (do koparek 34-55 t, masa młota 3400 kg).

Inne akcesoria budowlane dostępne na platformie ogłoszeniowej Mascus

W serwisie Mascus można znaleźć nie tylko nowe i używane młoty hydrauliczne, lecz także inny sprzęt niezbędny w branży budowlanej. Kategoria osprzęt do maszyn budowlanych obejmuje również między innymi łyżki do ładowarek, chwytaki i szybkozłącza oraz inne akcesoria i części. Wybór jest naprawdę duży – w całej kategorii jest około 32 tys. ogłoszeń z Europy, w tym ponad 11 tys. z Polski.

Sprawdź powiązane wpisy o urządzeniach z kategorii Maszyny budowlane:

Rodzaje walców drogowych Bomag – ich funkcje, zalety i zastosowania | Mascus Blog Polska

Jak dobrać odpowiedni agregat prądotwórczy do zasilania budowy? | Mascus Blog Polska

Zalety i ograniczenia sprężarek śrubowych oraz sprężarek tłokowych | Mascus Blog Polska

Wybór używanego dźwigu w 2021 roku – Liebherr vs Grove | Mascus Blog Polska

Osuszacz powietrza – jaki wybrać, aby był najbardziej efektywny do pomieszczenia? | Mascus Blog Polska

Koparko-ładowarki – poznaj marki najpopularniejsze na polskim i europejskim rynku | Mascus Blog Polska

Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole