Xgiełda – historia sukcesu w branży leśnej

0

Xgiełda to leader wśród sprzedawców używanych maszyn leśnych. Na rynku funkcjonują już od 5 lat. W siedzibie firmy znajduje się największy plac z maszynami leśnymi, gdzie dostępnych od ręki stoi od 20 do 30 maszyn, znajduje się on w Gdyni przy ulicy Chwaszczyńskiej 200.

Firma obecnie liczy 20 osób i dzieli się na poszczególne działy: Zarząd, Administrację, dział wsparcia, Marketing & Telemarketing, Części i serwis, Leasing.

Xgiełda funkcjonuje na rynku od 5 lat, dzięki czemu posiada doświadczenie potrzebne do doradzania klientom w kwestii doboru maszyny odpowiedniej do konkretnych zadań. Każda maszyna jest sprawdzana i naprawiana przez firmowych mechaników. Na placu znajduje się również serwis maszyn leśnych, własna myjnia i malarnia oraz od niedawna serwis zakuwania węży.

Działalność firmy

Plac z maszynami przy ulicy Chwaszczyńskiej 200 w Gdyni (źródło: Xgiełda)
Plac z maszynami przy ulicy Chwaszczyńskiej 200 w Gdyni (źródło: Xgiełda)

W siedzibie firmy w Gdyni klienci mogą znaleźć około 30 maszyn dostępnych od ręki. Wszystkie maszyny oferowane przez Xgiełdę są sprawdzane przez wyspecjalizowanych mechaników w serwisie należącym do firmy. W sklepie internetowym lub stacjonarnie można także zakupić używane i nowe części zamienne marki John Deere i Ponsse, a także opony marki Tianli, prowadnice czy łańcuchy.

Klienci odwiedzający Xgiełdę mają okazję na żywo porównać różne marki i modele maszyn, dotknąć ich i samodzielnie wypróbować. W razie potrzeby, specjaliści serwisowi dokonują modyfikacji maszyn na życzenie kupującego (np. montaż klembanka). Niezależnie od tego, osoby odwiedzające plac maszynowy oglądają egzemplarze przygotowane do sprzedaży, już po koniecznych naprawach i serwisie.

Profesjonalny serwis firmy Xgiełda (źródło: Xgiełda)
Profesjonalny serwis firmy Xgiełda (źródło: Xgiełda)

Firma oferuje również różne warianty finansowania zakupu (leasing, kredyt, pożyczka).

Klienci mogą zostawić swoją maszynę w rozliczeniu. Firma skupuje też używane maszyny za gotówkę. W razie potrzeby, po przetransportowaniu wybranej maszyny do klienta (transport również jest częścią oferty) istnieje możliwość przeprowadzenia szkolenia dla operatorów i pierwszego uruchomienia. Klient może uzyskać gwarancję rozruchową maszyny oraz pakiety serwisowe.

Koronawirus, a prowadzenie firmy

Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, Xgiełda wciąż się rozwija. W czerwcu tego roku pracę rozpoczął nowy serwis specjalizujący się w remoncie podzespołów maszyn – siłowników, hydromotorów, itp.

Jak mówią przedstawiciele firmy coraz więcej maszyn sprzedawanych jest za granice do Czech, Niemiec, Włoch, Rosji, Szwecji, Rumunii i na Litwę.

Współpraca z Mascussprzedaż używanych maszyn leśnych

Współpraca Xgiełdy z Mascusem trwa od początku działalności Xgiełdy.

Współpracujemy z firmą Xgiełda od kilku lat. Dla serwisu Mascus branża maszyn leśnych jest jednym z kluczowych segmentów rynku, dlatego z przyjemnością obserwujemy bardzo profesjonalny rozwój naszego klienta. Godnym podkreślenia jest fakt, że firma rozwija się wielotorowo, oferuje nie tylko sprzedaż maszyn, ale zapewnia również transport, serwis, szkolenia operatorów. Maszyny można obejrzeć na placu niedaleko Gdyni. Szukający maszyn na Mascus cenią właśnie kompleksowość usług, które może zapewnić Xgiełda.

– opowiada Tomasz Tadaniewicz, Country Manager Mascus Polska
Wizytówka firmy Xgiełda w bazie Mascus Locator (źródło: Mascus)
Wizytówka firmy Xgiełda w bazie Mascus Locator (źródło: Mascus)

Wiedzieliśmy, że nie będziemy działać tylko na terenie Polski, a Mascus jest idealnym narzędziem do tego, by sprzedawać globalnie. Co ma swoje odzwierciedlenie też w sprzedaży, bo odzywają się do nas klienci z wielu krajów.

– mówi Karolina Kilkiewicz, Specjalista ds. Marketingu Xgiełda

Mascus jest jednym z liderów wśród serwisów ogłoszeniowych w branży leśnej w Europie. Cieszymy się, że polskie firmy wykorzystują nasz potencjał do pokazania swojej oferty na innych rynkach. Dywersyfikacja kanałów sprzedaży, zwłaszcza w okrsie pandemicznym jest na pewno skuteczna. W tym roku promujemy produkty firmy m.in. w Czechach, Rumunii, Węgrzech i jesteśmy przekonani, że przynosi to naszemu klientowi wiele korzyści

– dodaje Tomasz Tadaniewicz, Country Manager Mascus Polska
Kampania banerowa firmy Xgiełda na www.mascus.cz (źródło: Mascus)

Zachęcamy do lektury pozostałych artykułów z serii #sukcesnamascus: AB Group, Bellator Maszyny Budowlane, Podnosniki.pl, Faraone oraz TSL Expert.

Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole