Jak skutecznie i bezpiecznie przetransportować sprzęt ciężki?

1

TSL Expert to firma spedycyjna działająca na rynku od 2015 roku. Ich owocna współpraca z Mascusem trwa od 2016 roku. Przedsiębiorstwo powstało z połączenia doświadczeń w transporcie, logistyce i obsłudze klienta, ale przede wszystkim z chęci stworzenia miejsca w którym sprawna organizacja transportu idzie w parze z obsługą klienta na najwyższym możliwym poziomie. Poniżej Pani Prezes Marta Nasierowska odpowiedziała na nasze pytania dotyczące ich działalności.

Czym się zajmujecie?

Jesteśmy firmą spedycyjną, a naszą specjalnością jest organizacja drogowego transportu towarów, w szczególności transportu maszyn: budowlanych, rolniczych itp. To właśnie transport maszyn jest dziedziną, którą postanowiliśmy opanować do perfekcji, by osiągnąć w niej poziom Expert – był to nasz główny cel od samego początku istnienia firmy. Dzisiaj jesteśmy dla naszych klientów nie tylko spedytorem, ale przede wszystkim partnerem dla biznesu oraz wsparciem dla właścicieli firm i działów logistycznych. Doświadczenie w przewozach maszyn i transport sprzętów ponadgabarytowych oraz znajomość rynku pozwala nam być dla klienta nie tylko zleceniobiorcą, ale przede wszystkim doradcą. Zawsze wybieramy najlepsze rozwiązania jakie ma do zaoferowania transport drogowy, aby zagwarantować najlepszą możliwą cenę, przy zachowaniu najwyższego bezpieczeństwa przewożonych maszyn.

Transport koparki Liebherr LH35 MT
Transport maszyny budowlanej – koparki Liebherr LH35 MT (źródło: TSL Expert)

Jak wygląda współpraca z Mascus?

Wiemy jak i pomagamy w poszukiwaniu oszczędności w przewozach maszyn. Z bardzo dużą uważnością dobieramy partnerów i podwykonawców, którzy podobnie jak my – są elastyczni, terminowi i niezawodni. Nasi klienci oczekują od nas fachowego podejścia! Najważniejszymi wartościami w naszej pracy jest szybkość reakcji, rzetelność i zaufanie, co zaowocowało współpracą z liderem w branży maszyn – Ritchie Bross., a później z portalem Mascus. Początki naszej współpracy sięgają 2016 roku, kiedy zorganizowaliśmy pierwszy transport 19-tonowej frezarki do asfaltu Wirtgen W1000 z Polski do Zavenbergen w Holandii. Od tego czasu zrealizowaliśmy tysiące zleceń, a współpraca z Mascus i grono naszych zadowolonych klientów zarówno z Polski, jak i całej Europy, systematycznie się powiększa.

„Od samego początku działania serwisu Mascus głównym elementem naszej strategii jest umożliwienie naszym użytkownikom znalezienia nie tylko używanej maszyny, ale równiez dostawców usług, które są związane z zakupem maszyny, czyli m.in. firm transportowych. Stworzyliśmy specjalne narzędzie „Znajdź transport”, które umożliwia zadanie pytania bezośrednio firmie transportowej, odnośnie transportu konkretnej maszyny z punktu A do punktu B. To własnie dzięki współpracy z TSL Expert możemy być pewni, że użytkownicy zostaną profesjonalnie obsłużeni”.

– mówi Tomasz Tadaniewicz, Country Manager Mascus Polska
Zakładka "Znajdź transport" na Mascus, widoczna przy każdym ogłoszeniu
Zakładka „Znajdź transport” na Mascus, widoczna przy każdym ogłoszeniu

Jak organizujecie transport maszyn?

Przeprowadzamy klientów przez cały proces organizacji transportu: od wyceny, przez zaplanowanie załadunku, a na rozładunku towaru kończąc. Doradzamy w kwestiach formalnych, ubezpieczeniach cargo, monitorujemy i nadzorujemy cały proces przebiegu trasy. Zależy nam, by nasi klienci od momentu zakupu maszyny znaleźli u nas odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące jej przewozu i by mogli u nas załatwić większość spraw związanych z dostarczeniem sprzętu do siebie lub bezpośrednio do swojego klienta.

Organizacja transportu maszyn przez TLS ekspert

Co wpływa na koszt transportu maszyny?

Wyceniając i planując transport bierzemy pod uwagę możliwości finansowe klienta, wartość maszyny, rodzaj, stan techniczny i wymiary. Analizujemy wymagania prawne w krajach przewozu i dopuszczalne parametry transportu. W określonych przypadkach organizujemy odpowiednie zezwolenia na przewóz maszyn i korzystamy w trakcie transportu z pilota. Organizujemy transport ponadgabarytowy o wartości od 5000 zł nawet do 8 000 000 zł i wiemy, że poza ceną transportu, bardzo ważne jest bezpieczeństwo przewożonych maszyn. Dlatego nasze polisy mają bardzo szeroki zakres ubezpieczenia, a dodatkowo rekomendujemy naszym klientom zawarcie polisy cargo. Zajmujemy się wszystkimi formalnościami związanymi z tym procesem, dlatego dla naszych klientów polisy cargo są zawierane szybko i na preferencyjnych warunkach. Wszystkie te aspekty znacząco wpływają na cenę transportu! A my doradzamy, analizujemy i zawsze wybieramy najlepsze rozwiązania, co z naszego doświadczenia ma korzystny wpływ na końcową cenę transportu.

Aukcja zakończona, maszyna kupiona, co dalej?

Transport kruszarki Mccloskey J40V2
Transport maszyny budowlanej – kruszarki Mccloskey J40V2 (źródło: TSL Expert)

Klienci, którzy do nas trafiają, często nie mają mocy przerobowych lub czasu by samodzielnie zająć się organizacją przewozu. Wtedy do akcji wkraczamy my! Klient przekazuje nam niezbędne informacje dotyczące maszyny, miejsca załadunku i rozładunku, a my zajmujemy się całą resztą! Nasi spedytorzy doskonale znają specyfikę przewozów maszyn i z wielką dociekliwością i starannością wgryzają się w ich organizację, skrupulatnie analizując trasy przewozu i parametry danego sprzętu.

Chcesz kupić lub posiadasz maszynę na sprzedaż i szukasz usług transportowych, które pomogą Ci ją bezpiecznie dostarczyć? Powiedz nam, skąd-dokąd chcesz przewieźć maszynę, a my zaplanujemy całą resztę! Sprawdź nas już dziś!

Zachęcamy do lektury pozostałych artykułów z serii #sukcesnamascus: AB Group, Bellator Maszyny Budowlane, Podnosniki.pl oraz Faraone.

Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole

one comment
Najstarsze
Najnowsze