Rozwiązania dla rolnictwa 4.0 – kompletne, niezależne od marki, proste.

Wartościowe rozwiązania dla rolnictwa 4.0 – kompletne, niezależne od marki, proste

0

Cyfrowa era rolnictwa dopiero się rozpoczęła, ale dla rolników ważne jest, aby nowe, zaawansowane rozwiązania były rozwiązaniem, a nie zwiększały złożoność organizacji. Podczas gdy kilka marek maszyn rolniczych oferuje własne rozwiązania cyfrowe, brakuje im interoperacyjności. 

Wyzwania dla rolnictwa 4.0 na polskim rynku 

Rolnicy w Polsce często posiadają wiele starszych maszyn, które ze względu na swoją ponadczasową jakość nie wymagają wymiany, ale brakuje im technologii, aby w pełni zintegrować się z erą rolnictwa 4.0

Co więcej, wiele nowych rozwiązań cyfrowych może oferować tylko częściowe rozwiązanie lub brakuje im opcji dostosowywania, aby były warte inwestycji. 

Rozwiązanie dla rolnictwa 4.0 zarządzające gospodarstwem.

Rynek rolniczy nie jest podobny do żadnego innego, ponieważ musi radzić sobie z wieloma niekontrolowanymi czynnikami. Czynniki takie jak rodzaj uprawianych roślin, rodzaj gleby, pogoda, różnorodność maszyn (traktory, kombajny, opryskiwacze) i wiele innych czynników określają wymagania dla systemów cyfrowych. Każdy rolnik ma swoją unikalną historię i tło, co nie jest zgodne z cyfrowymi modelami biznesowymi, które oferują jedno rozwiązanie dla wszystkich rodzajów rolników. 

Rolnicy potrzebują kompletnego rozwiązania cyfrowego 

Nowoczesna aplikacja do zarządzania gospodarstwem.

Podczas gdy systemy GPS mogą zaoferować rolnikom ogólny wgląd w lokalizację maszyn rolniczych, nie mogą zrobić wiele więcej. Aplikacje do zarządzania gospodarstwem często wymagają ręcznego wprowadzania danych, co skutkuje mniejszą ilością papierkowej roboty, ale nadal jest podatne na błędy. 

Polski producent na krawędzi innowacji 

Kompletne rozwiązanie do zarządzania gospodarstwem

Nowa holendersko-polska firma próbuje opracować kompletne rozwiązanie do zarządzania gospodarstwem. Koncepcja F24 Group opiera się na wizji, że każde działanie, aktywność, ruch i zdarzenie w gospodarstwie, firmie lub magazynie będą całkowicie automatycznie rejestrowane. Operatorzy nie muszą wprowadzać żadnych danych ręcznie, każda czynność od początku do końca zostanie zarejestrowana, nawet jeśli nie ma połączenia z siecią. System jest niezależny od marki (John Deere, Claas, New Holland, Zetor itd.) i działa na wszystkich maszynach, nowych i starych. 

Jak to działa? 

Aplikacja będąca kompletnym, niezależnym od marki i prostym rozwiązaniem dla rolnictwa 4.0.

Korzystając ze skrzynek sprzętowych o nazwach A-Box i S-Box, do systemu można podłączyć wszelkiego rodzaju czujniki, wysyłając dane i informacje do Farm24. Wszystkie informacje są gromadzone za pośrednictwem połączeń Wi-Fi, GPS, 4G, Canbus i Bluetooth. Wykorzystując wszystkie te sygnały, wszystkie rodzaje informacji mogą być łączone i dodawane do platformy, takie jak zużycie gazu, rejestry pracowników, kolorowe mapy czujników, pomiary upraw i informacje o działaniach ze wszystkimi istotnymi szczegółami. Nawet w przypadku specjalnych wymagań pomiarowych w gospodarstwie można podłączyć oddzielne czujniki i połączyć je z platformą.

Polskie rolnictwo gotowe na kolejną falę innowacji

Narzędzie to może pomóc rolnikom rejestrować dokładnie to, co wydarzyło się na ich polach i zarządzać wzrostem upraw i działaniami z dużą dokładnością. Zwłaszcza większe gospodarstwa często borykają się z zarządzaniem i administrowaniem operacjami, ponieważ zaangażowanych jest w nie wiele różnych osób i nie wszyscy śledzą wszystkie działania.

Podczas gdy w ciągu ostatnich kilku lat średnia wielkość gospodarstwa nadal rośnie, a polscy rolnicy są bardzo zaangażowani w rozwiązania cyfrowe, te zaawansowane rozwiązania z pewnością zostaną wprowadzone w wielu gospodarstwach w Polsce.

Autor tekstu: Clemens Jongen, F24 Group

Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole