rodzaje kombajnów rolniczych dostępnych na mascus

Rodzaje kombajnów rolniczych dostępnych na Mascus

0

Przedstawiamy najpopularniejsze marki i modele kombajnów zbożowych oraz kombajnów buraczanych, które znajdziesz w serwisie Mascus. Z artykułu dowiesz się też, jakie inne maszyny i akcesoria oferujemy w kategorii kombajny rolnicze.

Kombajny zbożowe i buraczane oraz inny sprzęt z kategorii kombajny rolnicze

Kombajny rolnicze umożliwiają efektywny zbiór zbóż lub innych roślin, w szczególności okopowych. Potężne maszyny wykonują pracę, do której wcześniej potrzeba było więcej ludzi oraz zróżnicowanego sprzętu. Niekiedy utożsamia się je z kombajnami zbożowymi, które stosuje się głównie przy zbiorze pszenicy, żyta, jęczmienia, owsa czy pszenżyta.

Maszyny te są najliczniejszą grupą w kategorii używane kombajny rolnicze w serwisie Mascus i umożliwiają jednoczesne koszenie, młócenie i transport wspomnianych zbóż. Z odpowiednim osprzętem posłużą też do zbierania kukurydzy, rzepaku lub słonecznika, a także niektórych roślin motylkowych (np. grochu i łubinu).

Używane kombajny zbożowe CLASS

Używane kombajny zbożowe marki CLAAS to najpopularniejsze tego typu maszyny w serwisie Mascus. Niemiecki producent ma też bardzo bogaty asortyment sprzętu do żniw, a kombajny o własnym napędzie produkuje już od ponad 70 lat.

Do częściej spotykanych modeli należy Lexion 570 produkowany w latach 2005-2011. Maszyna o długości całkowitej 1025 cm ma silnik o mocy 390 KM i standardowy heder o szerokości 660 cm. Zainteresowaniem klientów cieszą się też nieco mocniejsze (492 KM) modele Lexion 580 z tego samego okresu z szerszym hederem (750 cm). Oba typu używanych kombajnów zbożowych posiadają 2 wytrzęsacze.

Jeszcze inny popularny model marki CLAAS to MEGA 360 z lat 2003-2009. Maszyna ma silnik 240 KM, heder 510 cm oraz 6 wytrzęsaczy.

Używane kombajny zbożowe John Deere

John Deere, czyli światowy lider w technologii rolniczej to marka, którą zna chyba każdy, kto pracuje na roli. Nie dziwi więc, że używane kombajny zbożowe John Deere są często spotykane na rynku wtórnym.

Do najpopularniejszych modeli na Mascus należy T670. Generacja produkowana od 2016 roku ma długość 9025 m, silnik 455 KM, zespół tnący o szerokości 750 cm i 6 wytrzęsaczy. Z kolei kombajny rolnicze S690 są wyraźnie mocniejsze (543 KM) i dłuższe (1102 cm) oraz mają nieco szerszy heder (799 cm) i 2 wytrzęsacze.

Zainteresowaniem klientów cieszą się również starsze modele 2264 produkowane w latach 1996-2001. Maszyny o długości 1093 cm wyposażono w silnik 250 KM, heder o szerokości 610 cm i 6 wytrzęsaczy.

Używane kombajny zbożowe New Holland

Pierwszą trójkę najczęściej ogłaszanych kombajnów rolniczych na Mascus zamyka sprzęt marki New Holland. Amerykańska firma ma ponad 120-letnia historię i bardzo szerokie portfolio maszyn rolniczych oraz budowlanych, rozszerzane przez dekady między innymi dzięki przejmowaniu innych producentów.

W serwisie znajdziesz używane kombajny zbożowe New Holland o różnych parametrach. Na polskim rynku wtórnym szczególnie popularny jest stosunkowo niewielki model TC54 z silnikiem 170 KM, wyposażony w heder o standardowej szerokości 450 cm.

Przydatne akcesoria do kombajnów zbożowych

Oprócz kompletnych pojazdów, w serwisie Mascus kupisz lub sprzedasz również używane akcesoria do kombajnów zbożowych. Są to między innymi hedery różnej szerokości, w tym nie tylko do zboża, lecz także przystawki do kukurydzy, słonecznika lub soi, czy ze stołem do rzepaku.

Znajdziesz też taki osprzęt jak podbieracze traw, wózki transportowe, zespoły żniwne i gąsienice, czy części zamienne. Najczęściej ogłaszane są używane akcesoria takich marek jak CLASS, John Deere, New Holland i Geringhoff.

Używane kombajny buraczane Holmer

Holmer to niemiecka firma, która specjalizuje się w maszynach do zbioru buraków cukrowych i w 1974 roku skonstruowała pierwszy na świecie samojezdny sześciorzędowy kombajn do tego celu. Używane kombajny buraczane Holmer cieszą się dużą popularnością wśród klientów oraz uchodzą za solidne i wydajne.

W ogromnej większości to modele z serii Terra Dos. Kolejne generacje noszą dodatkowe oznaczenia T2, T3, aż do T4 – produkowanej od 2014 roku do dziś. Kombajny rolnicze Holmer Terra Dos T4 z silnikiem 652 KM, tempomatem i zaawansowaną automatyką dostępne są w dwóch wersjach. Mniejsza, dwuosiowa (ok. 13 m długości) ma zbiornik 30 m³, natomiast dłuższa, [MK5] z trzema osiami (ok. 15 m długości), pomieści aż 40 m³ buraków.

Używane kombajny buraczane Grimme

Bardzo silną pozycję na rynku wtórnym mają również używane kombajny buraczane Grimme z bogatym wyposażeniem. Maszyny tej firmy sprzedawane są w ponad 120 krajach świata. W serwisie Mascus znajdziesz zarówno modele kołowe z serii Rexor, jak i maszyny z gąsienicowym układem bieżnym (seria Maxtron).

W pierwszym przypadku moc silnika to 653 KM, a do wyboru są klasyczne kombajny buraczane Rexor 620/6200 Platinum (20-tonowy zbiornik) oraz Rexor 630/6300 Platinum (30-tonowy zbiornik). Z kolei Maxtron 620 pomimo swoich rozmiarów jest wyjątkowo zwrotny oraz ma zbiornik 22 tony i silnik o mocy 530 KM.

Sprawdź powiązane wpisy z kategorii Rolnictwo:

Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole