Używane ciągniki rolnicze – jakich traktorów najczęściej szukają nasi użytkownicy? Blog Mascus Polska

Używane ciągniki rolnicze – jakich traktorów najczęściej szukają nasi użytkownicy?

0

Traktor to pojazd niezbędny podczas większości prac rolny. Zakup nowego ciągnika może być sporym wydatkiem, na szczęście istnieje alternatywa – używane traktory sprawdzonych marek . Jakie ciągniki cieszą się największą popularnością na naszym portalu?

Ciągniki rolnicze są pojazdami wielozadaniowymi. Powszechnie używane są nie tylko w rolnictwie, ale także w leśnictwie, budownictwie i w sektorze usług komunalnych. Traktory wykorzystywane są do ciągnięcia wszelkiego rodzaju przyczep i innych pojazdów, które nie posiadają własnego napędu. Za pośrednictwem wału odbioru mocy traktor może napędzać maszyny nieposiadające silnika, takie jak kultywatory, brony, kosiarki, opryskiwacze, rozsiewacze, rozrzutniki czy glebogryzarki. Osprzęt montowany jest najczęściej na podnośniku hydraulicznym – dzięki temu może być transportowany w pozycji uniesionej. Istnieje także możliwość zamontowania lemiesza czy innego osprzętu z przodu traktora.

Używane traktory – tańsze i niezawodne

Zakup pojazdu prosto z salonu to wydatek, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Z tego powodu używane traktory cieszą się wśród użytkowników naszego serwisu ogromny zainteresowaniem. Używany ciągnik od sprawdzonego producenta może posłużyć jeszcze wiele lat. Które marki cieszą się największym zaufaniem kupujących? Przedstawiamy czterech producentów niezawodnych ciągników rolniczych.

John Deere

Nasze zestawienie otwierają używane ciągniki John Deere. Ta amerykańska firma zalicza się do największych światowych dostawców sprzętu rolniczego. W fabrykach John Deere produkowane są ciągniki, kombajny zbożowe, sieczkarnie i opryskiwacze. Firma może pochwalić się ponad 150-letnią obecnością na rynku – zdobyte w tym czasie doświadczenie pozwala dostarczać sprzęt najwyższej jakości. Marka John Deere powszechnie kojarzona jest z niezawodnością, a jej logo – jeleń uchwycony podczas skoku – znane jest praktycznie na całym świecie. John Deere produkuje traktory wyposażone w silniki o mocy od 60 do ponad 200 koni mechanicznych. Łatwo więc znaleźć pojazd dopasowany do własnych potrzeb. Spora część modeli wyposażona jest w bezstopniową przekładnie, napęd na cztery koła i zawieszenie osi przedniej – umożliwia to efektywną pracę nawet w trudnych warunkach terenowych. Do najczęściej poszukiwanych na rynku wtórnych ciągników tej marki zaliczają się John Deere 8320, John Deere 6520 i John Deere 6630. Najwięcej ofert sprzedaży pochodzi obecnie z województwa pomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Valtra

Jeżeli szukasz niezawodnego sprzętu w przystępnej cenie, dobrym rozwiązaniem będą używane traktory Valtra. Valtra to największy producent sprzętu rolniczego na rynku skandynawskim. Maszyny i pojazdy tej marki są również popularne w zachodniej Europie i państwach Ameryki Południowej. Największym zainteresowaniem na naszym portalu cieszą się traktory Valtra z serii N. Seria N łączy niewielkie rozmiary i dużą moc (od 115 do 201 koni mechanicznych). Konstrukcja ciągników Valtra N jest lekka, a jednocześnie wytrzymała. Obniżone zużycie paliwa i długa praca bez konieczności konserwacji minimalizuje koszty eksploatacji. Dużą zaletą jest zwrotność – promień skrętu wynosi zaledwie 4,5 metra, a układ TwinTrack ułatwia manewrowanie podczas jazdy na wstecznym biegu. Na rynku wtórnym popularne są również ciągniki Valtra z serii A, wyposażone w wydajne silniki AGCO Power o mocy od 75 do 130 koni mechanicznych. Wysoki moment obrotowy i szeroki zakres prędkości ułatwia pracę, a sześciosłupkowa kabina zapewnia doskonałą widoczność w każdych warunkach. Najwięcej używanych ciągników rolniczych Valtra dostępnych jest obecnie w województwie wielkopolskim, podlaskim i kujawsko-pomorskim.

Fiat

Kolejnym wartym uwagi producentem traktorów jest Fiat. Fiat to marka, która kojarzy się przede wszystkim z samochodami osobowymi i ciężarowymi. Jednak spółka Fiat Trattori, należąca do grupy Fiat, przez długi czas była jednym z największych włoskich producentów sprzętu rolniczego. Pierwszy ciągnik Fiata – model 702 – trafił do sprzedaży w 1919 roku. Co ciekawe, ciągniki z serii Diamante, które trafiły na rynek w latach 60, były pierwszymi pojazdami tego typu, które wyposażone zostały w synchronizowaną skrzynie biegów. Od 1999 roku marka Fiat zastąpiona została marką New Holland. Traktory New Holland produkowane są do dziś. Używane ciągniki Fiat wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem na rynku wtórnym. Tę niesłabnącą popularność pojazdy zawdzięczają prostej, ale wytrzymałej konstrukcji. Próbę czasu dobrze zniosły również silniki napędzające traktory Fiat. Na naszej platformie znajdziesz oferty sprzedaży modeli 100-90, 780 czy 80-90 z Danii, Holandii i Włoch. Za pośrednictwem mascus.pl możesz bez problemu nabyć pojazdy od zagranicznych sprzedawców. 

Fendt

Zestawienie najpopularniejszych ciągników rolniczych zamykają traktory marki Fendt. Ten niemiecki producent od początku działalności skupiał się na udoskonalaniu dostępnych rozwiązań technologicznych. Już w 1939 roku w ciągnikach tej marki wykorzystywane były silniki dwucylindrowe i czterobiegowa przekładnia. Konsekwentne wdrażanie innowacyjnych technologii pozwoliło marce zdobyć mocną pozycję na rynku maszyn rolniczych. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów cieszy się model Fendt 936 i Fendt 930. Traktory z serii 900 wyposażone zostały w sześciocylindrowe silniki marki Deutz. Udoskonalony system paliwowy i system redukcji spalin zmniejsza emisję spalin i ogranicza zużycie paliwa. Fendt 930 oferuje moc 300 koni mechanicznych, a Fendt 936 – 360 koni mechanicznych. Maszyny bez problemu radzą sobie z dużymi obciążeniami i umożliwiają wydajną pracę w trudnych warunkach. Najwięcej używanych ciągników Fendt dostępnych jest w województwie wielkopolskim, podlaskim i kujawsko-pomorskim.

Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole