Przegląd używanych samochodów ciężarowych z Niemiec - Blog Mascus Polska

Używane samochody ciężarowe z Niemiec – przegląd popularnych marek

0

Chcesz kupić używaną ciężarówkę dla swojej firmy? Jaką markę i model najlepiej wybrać? Dlaczego najpopularniejsze modele są tak chętnie kupowane? Poniżej krótki przegląd wybranych samochodów ciężarowych.

Polacy chętnie kupują auta sprowadzone z Niemiec, dotyczy to także używanych samochodów ciężarowych. Dlaczego? Powodów jest kilka. Niemieckie drogi są o wiele lepsze niż polskie, więc używane samochody, w tym także używane ciężarówki są w lepszym stanie technicznym. Poza tym Niemcy to duży kraj, więc wybór aut jest naprawdę spory, a do tego jest blisko i łatwo stamtąd przywieźć pojazd. Decydując się na kupno ciężarówki z Niemiec, warto skorzystać z usług sprawdzonego pośrednika.

Jakie marki używanych samochodów ciężarowych są najbardziej popularne? Należą do nich: Mercedes-Benz, Man oraz Iveco.

Używane ciężarówki marki Mercedes-Benz

Najpopularniejsze modele używanych samochodów ciężarowych Mercedes-Benz to: Sprinter, Atego, Arocs oraz Actros.

Sprinter to samochód dostawczy, który można dostosować do niemal wszystkich wymagań. Można w nim regulować długość i wysokość pojazdu oraz liczbę siedzeń w przestrzeni pasażerskiej. W zależności od modelu kierowca ma możliwość korzystania z urządzeń dodatkowych i modułowego systemu schowków, dopasowanego do indywidualnego sposobu wykorzystywania samochodu.

Atego to ciężarówka mająca zastosowanie w lekkim transporcie dystrybucyjnym. Model ten charakteryzuje się wszechstronnością, wydajnością i niezawodnością. Można go skonfigurować tak, by spełnić wymogi każdej branży. Znacząco ułatwia pracę wszystkim tym, którzy zajmują się transportem.

Arocs z kolei dzięki napędowi na wszystkie koła oraz nadzwyczajnej wytrzymałości jest pojazdem sprawującym się świetnie w transporcie budowlanym. Ma nośność od 18 do 41 ton i jest to model najlepiej przygotowany do wyzwań takich jak przetransportowanie wywrotek, betonomieszarek, ciągników siodłowych, podwozia ciężarowego itp.

Actros to z kolei ciężarówka przeznaczona do transportu dalekobieżnego i ciężkiego transportu dystrybucyjnego. Jest to model o zwiększonej wydajności, komfortowy, niezawodny i ekonomiczny.

Używane samochody ciężarowe marki Man

Polecane modele ciężarówek Man: TGX, TGS, TGL oraz TGM.

TGX to model przeznaczony zarówno do transportu dystrybucyjnego, jak i budowlanego. Sprawdzi się na autostradzie, ale także na placu budowy. Ma wiele wariantów wyposażenia i mocy, a więc można dopasować konkretny model do konkretnego rodzaju działalności transportowej. Cechy charakterystyczne to: komfort jazdy, wysoki moment obrotowy oraz niskie zużycie paliwa.

TGS nadaje się do zastosowań komunalnych, budowlanych, dystrybucyjnych oraz w ruchu lokalnym. Jest modelem uniwersalnym – niezawodnym podczas wykonywania każdego zadania. Z powodzeniem poradzi sobie nie tylko na autostradzie, ale także na drogach szutrowych, leśnych oraz drogach stromych. Jest wyposażony w mocny napęd oraz lekką konstrukcję i inteligentne systemy poprawiające efektywność.

TGL dzięki maksymalnemu ciężarowi użytecznemu, dużej pojemności załadunku i niskiemu zużyciu paliwa sprawdzi się w każdym zastosowaniu (dystrybucyjnym, komunalnym, budowalnym). Model ten można dostosować do potrzeb konkretnego biznesu. Jego zaletą jest duża zwrotność, która pozwala na specyficzne zastosowanie na placu budowy oraz w natężonym ruchu drogowym.

TGM to model wyposażony w zoptymalizowany układ przenoszenia napędu, dzięki czemu komfort jazdy jest lepszy, a zużycie paliwa mniejsze. Nadaje się do zastosowań dystrybucyjnych, komunalnych i budowlanych. Dostępna jest szeroka gama silników, wyposażenia oraz obudowy.

Używane ciężarówki z Niemiec marki Iveco

Niezawodne modele ciężarówek Iveco: Daily, Stralis oraz Eurocargo.

Daily to idealny model do zadań transportowych. Wersję furgon można dostosować tak, by spełniała indywidualne oczekiwania wynikające ze specyfiki danej firmy (np. dostawy, rozwożenie przesyłek czy przewóz mebli). Ma bardzo wytrzymałe zawieszenie zapewniające większą maksymalną ładowność.

Stralis charakteryzuje się dużą wydajnością i rentownością eksploatacji. Nowsze modele posiadają wiele udogodnień takich jak: system wspomagania jazdy przewidujący profil drogi na podstawie map 3D i pozycjonowania GPS, rozwiązania sprzyjające obniżeniu zużyciu paliwa, lepsza skrzynia biegów. Jest przeznaczony do transportu dalekobieżnego, dystrybucji miejskiej, transportu towarów niebezpiecznych.

Eurocargo to idealny model ciężarówki przeznaczony do miejskich zadań transportowych i komunalnych. Używany jest najczęściej do dowozu zaopatrzenia, zbiórki odpadów, czyszczenia jezdni, usług drogowych czy przewozu kontenerów.

Polacy sprowadzają samochody używane z różnych krajów europejskich, w tym także ciężarówki. Europa to jednak nie tylko Niemcy – wiele aut sprowadza się także ze Szwecji czy Szwajcarii.

Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole