Samochody ciężarowe z HDS – gdzie można je wykorzystać? Blog Mascus Polska

Samochody ciężarowe z HDS – gdzie można je wykorzystać?

0

Ciężarówki z żurawiem zamontowanym w części ładunkowej to popularne pojazdy, które znajdują zastosowanie w wielu branżach. Jakie są mocne strony samochodów z HDS? Do jakich zadań można wykorzystać ciężarówki tego typu? Jakie są najpopularniejsze marki ciężarówek z żurawiem? Oto najważniejsze informacje o tych pojazdach.

HDS, czyli hydrauliczny dźwig samochodowy, to element wyposażenia, który w ogromnym stopniu zwiększa funkcjonalność ciężarówki. Dźwigi tego typu montowane są w części ładunkowej ciężarówki. Żurawie hydrauliczne są w stanie podnosić ładunek o wadze od kilkuset kilogramów do kilku ton. Umieszczenie dźwigu na samochodzie ciężarowym gwarantuje pełną mobilność i wygodne przemieszczanie się między punktem załadunku i rozładunku – np. ze składu materiału budowlanych do miejsca budowy.

Ciężarówka z żurawiem – gdzie można ją wykorzystać?

HDS zamontowany na pojeździe umożliwia przeprowadzenia załadunku i rozładunku bez konieczności użycia dodatkowych pojazdów i maszyn – wózków widłowych, ładowarek teleskopowych czy dźwigów. Przyspiesza to cały proces i zmniejsza jego koszty. Z tego powodu samochody ciężarowe z żurawiami są powszechnie wykorzystywane do transportu ładunków różnego typu – m.in. palet i kontenerów. Duża nośność dźwigu umożliwia także załadunek ciężkich materiałów budowlanych, prefabrykowanych elementów konstrukcyjnych, a nawet maszyn i pojazdów, które nie są dostosowane do poruszania się po publicznych drogach. Hydrauliczne dźwigi o dużym zasięgu mogą być wykorzystywane do transportu materiału na duże wysokości – np. na wyższe kondygnacje czy na dach budowanego obiektu.

Tradycyjny hak można zastąpić innym osprzętem, dostosowanym do załadunku bardziej wymagających materiałów – np. drewna. Dzięki temu samochody ciężarowe mogą być wykorzystywane w branży leśnej, do transportu drewna pozyskanego w wyniku wycinki. Na końcu żurawia mogą być także zamontowane specjalistyczne czerpaki (np. do materiałów sypkich) i chwytaki (np. do rur kanalizacyjnych). Samochody z dźwigami HDS mogą być wykorzystane podczas prac ziemnych, rolniczych i drogowych. Żurawie zakończone chwytakami przeznaczonymi do złomu, szkła i tworzyw sztucznych wykorzystywane są z kolei w branży recyklingowej. Jak widać, liczba możliwych zastosowań ciężarówek z żurawiem jest praktycznie nieograniczona.

Ciężarówki z żurawiem w serwisie Mascus

Zakup nowego samochodu ciężarowego z HDS jest wydatkiem, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Wartą rozważenia alternatywą jest nabycie ciężarówki na rynku wtórnym. Używany pojazd może sprawdzić się nie gorzej niż samochód prosto od producenta – pod warunkiem że dotychczasowy właściciel z należytą troską dbał o jego stan techniczny.

W naszym serwisie znajdziesz szeroki wybór używanych ciężarówek z żurawiem. Na jakie marki warto zwrócić uwagę? Ogromnym zainteresowaniem cieszą się używane ciężarówki z dźwigiem wyprodukowane przez koncern Mercedes-Benz. Tej marki chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ciężarówki z żurawiem Mercedes-Benz cieszą się opinią niezwykle wydajnych i ekonomicznych. Modele z serii Actros, Arocs i Atego spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Kolejną popularną marką ciężarówek z HDS jest MAN. Ciężarówki z żurawiem MAN doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest szybki przeładunek towarów.

Kupuj szybko i wygodnie!

Nasi użytkownicy wystawili na sprzedaż tysiące ciężarówek z żurawiem. Intuicyjna wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć samochód ciężarowych spełniający Twoje oczekiwania. Możesz filtrować wyniki według kilku kryteriów: marki, ceny, roku produkcji. Możesz też wygodnie porównać ze sobą poszczególne ogłoszenia. Aby skorzystać z wyszukiwarki, nie musisz zakładać konta w naszym serwisie. Wyszukiwarka jest darmowa dla wszystkich użytkowników. Jeżeli zdecydujesz się utworzyć konto, zyskasz możliwość korzystania z dodatkowych opcji wyszukiwania.

Znalazłeś interesującą Cię ciężarówkę z HDS? Za pomocą naszego serwisu możesz skontaktować się bezpośrednio z osobą, która dodała ogłoszenie. Korzystając z formularza, możesz skierować do sprzedającego pytania dotyczące np. stanu technicznego pojazdu czy jego parametrów technicznych. Tą drogą ustalicie także wszelkie szczegóły dotyczące transakcji i związanych z nią formalności.

W naszym serwisie znajdziesz także używane samochody ciężarowe innych typów – m.in. ciężarówki wywrotki, chłodnie, cysterny, pojazdy do przewozu drewna i gruszki do transportu betonu.

Z odpowiednim sprzętem załadunek, transport i rozładunek może być szybki i efektywny!

Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole