Przegląd marek używanych kamperów z Europy dostępnych na Mascus

Przegląd używanych samochodów kempingowych z Europy

0

Na stronie mascus.pl znajdziesz ponad 220 ogłoszeń w kategorii używane kampery i przyczepy kempingowe. Jest więc z czego wybierać. Co więcej, niemal wszystkie pojazdy pochodzą z Europy. Zdecydowanie najwięcej jest ogłoszeń z Hiszpanii, ale są też samochody kempingowe z Holandii, Polski czy Niemiec oraz pojedyncze modele z innych krajów.

Samochody kempingowe – ceny używanych kamperów dostępnych w serwisie Mascus

Zanim bardziej szczegółowo omówimy, jakie modele są dostępne w serwisie, warto wspomnieć dwa słowa o cenach. Najdroższe samochody kempingowe to wydatek powyżej 300 tysięcy złotych, jednak jest ich stosunkowo niewiele. Znacznie więcej znajdziesz już pojazdów w przedziale 200-300 tysięcy. Najwięcej, bo ponad jedna trzecia modeli kosztuje z kolei od 100 do 200 tysięcy złotych.

Nie brakuje też jednak używanych samochodów kempingowych w jeszcze niższych cenach – do 100 tysięcy. Najtańsze oferty, w szczególności na mniejsze i nieco starsze pojazdy, zaczynają się bowiem już od około 30-40 tysięcy złotych. Niemal każdy znajdzie więc dla siebie coś, co mieści się w budżecie, jaki ma na zakup.

Używane samochody kempingowe z Hiszpanii

W serwisie Mascus jest bardzo duży wybór używanych samochodów kempingowych z Hiszpanii. Najpopularniejsze są pojazdy marki Fiat, w tym zwłaszcza ceniony Ducato, który wielokrotnie wybierany był najlepszą bazą do kamperów przez czytelników specjalistycznego magazynu „Promobil”. Zwykle są to samochody w wariantach L2H2 (rozstaw osi 3450 mm) lub L3H2 (rozstaw osi 4035 mm), najczęściej z silnikami o mocy 115 KM lub 130 KM.

Do wyboru są też pojazdy na bazie Fiata Talento L2H2, który powstał we współpracy z Renault oraz Oplem i jest produkowany od 2016 roku. Oferty obejmują także używane kampery wszystkich najważniejszych typów (integra, półintegra, alkowa) na podwoziu Fiata od takich znanych marek, jak Challenger, Chausson, Elnagh, McLouis czy Carthago. Są to zarówno pojazdy 4 miejscowe, jak i na 5, 6 i więcej osób.

Znajdziesz też kilkanaście używanych samochodów kempingowych marki Ford. Najwięcej jest modeli Transit, a także Nugget z zabudową firmy Westfalia, w tym w pełni funkcjonalną kuchnią. Do tego pojedyncze obszerniejsze pojazdy (np. Ford Challenger Genesis-Garage XXL lub Ford Chausson 07).

Podobny ilościowo wybór jest w przypadku używanych kamperów marki Volkswagen. Tu z kolei królują różne generacje i warianty cenionych Volkswagenów California, a także Multivan (typ Camper Van z dodatkowym łóżkiem na dachu).

Dość liczne są też ogłoszenia pojazdów Mercedes-Benz. Oferta obejmuje kampery podobnego typu, co w przypadku Volkswagena. Odpowiednikiem Californii jest 4-osobowy Marco Polo z rozstawem osi 3200 mm. Znajdziesz również nieco bardziej zróżnicowane pod względem wielkości samochody Mercedes Sprinter.

Używane samochody kempingowe z Holandii

Na stronie mascus.pl są też ogłoszenia na samochody kempingowe z Holandii. Najwięcej jest pojazdów Mercedes-Benz Sprinter CDI 319 (4 siedzenia, silnik 190 KM). Oprócz nich znajdziesz też używane kampery takie jak na przykład:

  • Renault Scania P410 4X4 (silnik aż 430 KM, przestronne, w pełni wyposażone wnętrze, aż 6 miejsc siedzących);
  • Iveco 100E18D (silnik 182 KM, bogate wyposażenie, panele słoneczne, 4 miejsca siedzące);
  • Volkswagen T3 (kompaktowy kamper van z silnikiem 69 KM).

Używane samochody kempingowe z Polski

W serwisie mascus.pl znajdziesz również ogłoszenia krajowe. Samochody kempingowe z Polski obejmują pojazdy o DMC 3,5 tony. Najpopularniejsze są te marki Mercedes-Benz, takie jak model Sprinter drugiej i trzeciej generacji. Dostępne są także inne używane i nowe kampery, takie jak choćby:

  • Fiat Ducato (z silnikiem o mocy 180 KM, na 4 osoby);
  • Volkswagen Crafter 4×4 (z silnikiem o mocy 177 KM, na 4 osoby);
  • MAN TGE TGE 3.180 (z silnikiem o mocy 177 KM, na 4 osoby).

Używane samochody kempingowe z Niemiec

Kilka pojazdów jest także dostępnych wśród samochodów kempingowych z Niemiec. Dla tych, którzy szukają czegoś niewielkiego, dla 2-4 osób, dobrze sprawdzi się na przykład Mercedes-Benz Vito 115 CDI (kamper van z 4 miejscami siedzącymi i niewielką kuchnią). Większa propozycja to choćby Iveco TurboDaily 40-12 InterCooler Icaro 5L (masa całkowita 4 t, silnik 116 KM).

Powiązane artykuły:

Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole