Przegląd marek przyczep samozbierających

Przegląd marek przyczep samozbierających

0

Przyczepy samozbierające do bel to jedne z najważniejszych maszyn wykorzystywanych przez innowacyjne, zautomatyzowane gospodarstwa rolne. Wybór odpowiedniego sprzętu pozwoli nie tylko przyspieszyć codzienną pracę na dużym obszarze, ale również znacznie zwiększyć jej wydajność. Przyczepy samozaładowcze umożliwiają usprawnienie zbioru siana, a także jego wygodne transportowanie. Z kolei wzbogacone o dodatkowe elementy takie jak walec dozujący, podnoszą efektywność karmienia bydła i trzody chlewnej. Jaka przyczepa samozbierająca będzie najlepszym zakupem? Dla ułatwienia wyboru prezentujemy przegląd marek najchętniej wybieranych przez przedsiębiorców rolnych oraz agroturystycznych.

Przyczepy samozbierające Pöttinger – najwyższe bezpieczeństwo jazdy

Przyczepa samozaładowcza zarówno z dodatkowym wyposażeniem, jak i w wersji samodzielnej, jest jedną z największych maszyn rolniczych. Poszczególne modele osiągają wymiary nawet do 10 metrów długości transportowej i 4. metrów szerokości, a ich waga przekracza kilka ton, przy czym masa użytkowa może sięgać kilkunastu ton. Tak duże maszyny wymagają jak największej płynności prowadzenia i bardzo wysokiej jakości układu hamowania, by zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo pracy. Szczególnie godne uwagi są pod tym względem przyczepy samozbierające Pöttinger.

Niezwykle bogate doświadczenie firmy znalazło swoje przełożenie w wysokiej jakości produkowanych maszyn. Ich przyczepy samozbierające do siana są wyposażone między innymi w skrętne koła odpowiedzialne za maksymalne ograniczenie uszkodzenia darni, a także system ich blokady, przydatny np. podczas jazdy po nierównym gruncie.

Pöttinger przykłada również ogromną wagę do jakości hamulców. W swoich przyczepach samozbierających firma oferuje między innymi profesjonalne systemy EBS oraz RSP. EBS to elektroniczny układ hamulcowy (Electronic Braking System), który znacznie zmniejsza poziom poślizgu kół w trakcie hamowania. Z kolei RSP to system zapobiegający przewróceniu się maszyny (Roll Stability Control) – sprawdza się np. podczas konieczności wejścia w ostry zakręt czy gwałtownej zmiany kierunku jazdy.

Przyczepa samozaładowcza Krone – niemiecka jakość

Przedsiębiorstwo Krone od ponad 100 lat na pierwszym miejscu stawia jakość i innowację. Maszyny rolnicze tej firmy są urzeczywistnieniem hasła „niemiecka precyzja” – każda seria przyczep zbierających Krone zwraca uwagę dbałością wykonania oraz wysoką wytrzymałością. Marka specjalizuje się nie tylko w produkcji sprzętów dla gospodarstw rolnych, takich jak przyczepy zbierające czy prasy zwijające, ale również naczep transportowych. Efektem tak dużego doświadczenia w projektowaniu dużych maszyn załadowczych są przyczepy samozbierające wykonane z solidnych części i wyposażone w rozwiązania, które znacznie ułatwiają pracę.

Dużą popularnością cieszą się między innymi przyczepy zbierające Krone z serii RX. Ich charakterystycznym elementem jest niesterowalny podbieracz z zębami w kształcie litery „W”, który optymalizuje przepływ paszy. Zespół tnący składa się z 46. noży o długości cięcia aż do 37 mm. Marka oferuje ponad 30 modeli przyczep samozaładowczych do bel, w tym wyjątkowo uniwersalne maszyny z serii MX,wyposażone w ruchomą ścianę przednią, która po pochyleniu w stronę ciągnika umożliwia zwiększenie pojemności skrzyni. Z kolei skierowana do tyłu znacznie ułatwia rozładunek.

Przyczepy zbierające Strautmann – najwyższa ekonomia pracy

Strautmann to jeden z najpopularniejszych producentów maszyn rolniczych. Obecnie ma trzy zakłady produkcyjne na terenie Europy, w tym jeden w Polsce – nowoczesny oddział Pol-Strautmann w Lwówku zatrudnia ponad 200. pracowników. 85-letnie doświadczenie marki zaowocowało szeroką ofertą maszyn rolniczych i filozofią dążenia do osiągania przez użytkowników maksymalnych zysków, przy jak największej minimalizacji kosztów.

Najlepsze przyczepy samozaładowcze Strautmann z serii Super Vitesse wyróżniają się wyposażeniem w unikalny agregat CFS (Continuous Flow System). Zapewnia on wysoką wydajność pracy przy niewielkim zapotrzebowaniu na paliwo. Przestrzeń między zębami rotoru a nożami tnącymi została maksymalnie ograniczona, dzięki czemu maszyna dokładnie tnie siano, przy czym nie pobiera w tym celu dużej mocy. Co więcej, mechanizm tnący składa się podwójnych noży, co wpływa na niezwykłą precyzyjność cięcia i znacznie przyspiesza pracę. Wszystko to przekłada się na oszczędność paliwa, czasu oraz pieniędzy.

Przyczepy samozbierające Strautmann to również solidna, stabilna konstrukcja. Producent umożliwia wyposażenie maszyn w oś skrętną, która zapobiega uszkodzeniu opon na skutek ocierania się ogumienia o podłoże. Dużą popularnością cieszą się również maszyny z serii Magnon wyróżniające się bardzo dużą pojemnością – od 42 do 52 m3. Ciekawym elementem tych przyczep samozaładowczych jest unikatowy podbieracz Flex-Load z zębami z tworzywa sztucznego, który idealnie dopasowuje się do podłoża nawet w wyjątkowo trudnych warunkach. Został wyposażony w 8 spiralnych rzędów, a jego szerokość sięga aż 2,10 m, z kolei długość cięcia wynosi do 35 mm.

Sprawdź powiązane wpisy o przyczepach rolniczych:

Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole