Traktory Zetor - za co cenią je rolnicy? Artykuł na blogu Mascus Polska

Niezawodne traktory marki Zetor – za co cenią je rolnicy?

0

Traktory Zetor są wysoko cenione przez rolników z kilku powodów. Marka Zetor kojarzy się z mocą, wytrzymałością, efektywnością, niską awaryjnością i niskim spalaniem oraz odpowiednim stosunkiem jakości do ceny. Dlatego właściciele gospodarstw rolnych chętnie kupują ciągniki rolnicze Zetor, w tym także używane traktory.

Zetor to czeska marka ciągników rolniczych. Od 2002 roku należy do słowackiej grypy HTC Holding. Jej siedziba główna znajduje się w Czechach, w Brnie. Została założona w 1946, zatem już od ponad 75 lat produkuje traktory. Nazwa Zetor wzięła się od brzmienia litery Z [Zet] (którą w swym znaku miała Brnienska Wytwórnia Broni) i liter „or” od słowa traktor. Firma wprowadzała i nadal wprowadza wiele innowacyjnych rozwiązań w branży maszyn rolniczych, takich jak m.in. bezpieczna kabina oraz usprawnione systemy hydrauliczne. Obecnie Zetor produkuje lekkie i średnie ciągniki oraz ładowacze czołowe. Markę w liczbach można podsumować tak: 75 lat działalności, 136 krajów, do których eksportuje swoje produkty oraz 1, 3 miliona – to całkowita liczba traktorów sprzedanych w latach 1946-2020. Zetor to iście światowa marka, w niektórych państwach słowo Zetor stało się synonimem traktora (np. w Indiach). W 1954 roku firma założyła Badawczo-Rozwojową Bazę, dzięki której wprowadziła wiele innowacji na rynek maszyn. Traktory Zetor są używane przez rolników na całym świecie.

Dlaczego rolnicy cenią traktory Zetor?

Za zalety traktorów Zetor, w tym także używanych traktorów, uznaje się przede wszystkim:

  • moc
  • wytrzymałość
  • efektywność
  • niską awaryjność
  • niskie spalanie
  • świetny dostęp do części zamiennych
  • atrakcyjną cenę z racji licznych promocji na zakup maszyn.

Filozofią marki Zetor jest lojalność wobec klientów, a także uwzględnianie ich potrzeb dotyczących maszyn, innowacja i ciągłe rozszerzanie asortymentu.

Traktory Zetor wyróżniają się mocą na tle innych ciągników – może być ona w pełni wykorzystana dzięki połączeniu konstrukcji silników i masy ciągników.

Ciągniki rolnicze Zetor są niezwykle wytrzymałe z powodu zastosowania prostej i użytecznej konstrukcji. To powoduje, że maszyny te są niezawodne i mają wysoką żywotność, a dodatkowo ich obsługa jest łatwa, a serwis szybki i bezproblemowy.

Efektywność traktorów Zetor jest duża w związku z niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Ciągniki te zużywają stosunkowo mało paliwa, serwis jest prosty, a dodatkowo części zamienne nie dość, że są dostępne od ręki, to jeszcze można je kupić w atrakcyjnych cenach.

Zetory są bezawaryjne, funkcjonalne, mocne i solidne, dzięki czemu wielu rolników ma duże zaufanie do tej marki i kupuje je do swojego gospodarstwa. Poza tym są to maszyny wszechstronne i uniwersalne. Mają moc od 40 do 170 KM, więc sprawdzą się w różnych gałęziach rolnictwa. Zetory można kupić w rozsądnych cenach, a dodatkowo można szukać dobrych ofert używanych traktorów rolniczych. Wiele modeli Zetora sprzed lat nadal pracuje w polu, co najlepiej świadczy o niezawodności maszyn tej marki.

Okazuje się, że używane traktory rolnicze Zetor nie mają sobie równych w segmencie do 100 KM. Są bardzo popularne, ponieważ można je kupić w dobrej cenie, a napraw można dokonać we własnym zakresie.

Które modele ciągników rolniczych Zetor kupowane są najchętniej?

Najpopularniejsze nowe serie Zetorów to na pewno Major, Proxima i Forterra. Na rynku wtórnym dużą popularnością cieszy się linia UŘ, którą jednak przestano produkować w latach 90-tych ubiegłego wieku. Aby zdecydować się na zakup konkretnego modelu, warto przejrzeć statystyki rejestracji, a także poznać opinię użytkowników.

Oficjalne dane rejestracyjne wskazują, że w latach 2017-2019 wydano tablice do ponad 10 000 używanych Zetorów, co stanowiło aż 11% wszystkich przerejestrowań. Wg danych AgriTrac używane traktory Zetor są wyposażone w silniki o średniej mocy 76 KM i przeciętnie mają za sobą 27 lat pracy. Do 10 najczęściej kupowanych używanych ciągników rolniczych Zetor należą modele: 7211, 5211, 8011, 7245, 7211.2, 7011, 7745, 5011, 12145 oraz 8441.

Flagowy model Zetor Proxima 100

Wiodącą serią na rynku maszyn rolniczych jest Zetor Proxima. To uniwersalne maszyny, które charakteryzują się doskonałym stosunkiem ceny do mocy silnika, wszechstronności i trwałości. Mają prostą konstrukcję oraz silnik pozbawiony elementów elektronicznych, a koszty ich eksploatacji są niskie. Bardzo ważny jest także filtr cząstek stałych DPF, dzięki któremu traktory te spełniają normy ekologiczne klasy III A i III B. W serii tej dostępne są modele z komfortową, praktyczną kabiną oraz w wersji otwartej. Rolnicy chętnie kupują używane traktory Zetor Proxima. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza model Proxima 100. Jest wyposażony w 4-cylindrowy, 4-suwowy, 16-zaworowy, doładowany turbosprężarką i chłodzony cieczą silnik o pojemności 4156 cm3. Silnik ten spełnia normę emisji spalin Stage III B. Skrzynia biegów ma przekładnię mechaniczną, dostępna jest też opcja z rewersem. Ciągnik ten posiada trzypunktowy układ zawieszenia kategorii II. Opcjonalne wyposażenie to: klimatyzacja ręczna, ogrzewana tylna szyba i lusterka, miejsce do montażu radia, siedzenie z amortyzacją pneumatyczną, kierownica regulowana w pionie i poziomie. Orientacyjna cena tego modelu to 142 500 zł brutto.

Sprawdź nasze pozostałe artykuły z kategorii Maszyny Rolnicze:

Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole