Najlepsze ciągniki siodłowe w Polsce i USA - Mascus blog

Najlepsze ciągniki siodłowe w Polsce i w USA

0

Szukasz używanego ciągnika siodłowego? Zależy Ci na niezawodnym, sprawdzonym pojeździe? Na aukcjach w naszym portalu znajdziesz szeroki wybór ciągników najlepszych producentów z całego świata. Podpowiadamy, na które marki warto zwrócić uwagę.

Ciągnik siodłowe to pojazdy, które znajdują szerokie zastosowanie w branży transportowej. Wykorzystywane są do ciągnięcia naczep różnego rodzaju – od „firanek” przez wywrotki i lawety cysterny i chłodnie. Do podłączenia naczepy wykorzystywane jest siodło, które umieszczone jest nad tylną osią ciągnika. Takie połączenie umożliwia przeniesienie części ciężaru naczepy na ciągnik – a co za tym idzie transport większych ciężarów. Połączenie między naczepą i ciągnikiem nie jest sztywne – umożliwia to manewrowanie zestawem przy zachowaniu stosunkowo niewielkiego promienia skrętu. Wszystkie te zalety sprawiają, że ciągniki siodłowe są wręcz niezastąpione w sektorze logistycznym i stanowią trzon każdej floty transportowej.

Zakup nowego ciągnika siodłowego może być poważnym obciążeniem dla firmowych finansów. Wartą rozważenia alternatywą jest zakup pojazdu z rynku wtórnego. Na aukcjach dostępnych na naszej platformie znajdziesz szeroki wybór używanych ciągników siodłowych. Przedstawiamy marki, które cieszą się największą popularnością – w kraju i za granicą.

Ciągniki siodłowe Scania

Do najczęściej poszukiwanych na rynku wtórnym ciągników bez wątpienia zaliczają się pojazdy marki Scania. Ciągniki siodłowe tej szwedzkiej firmy znane są ze swojej wytrzymałości i niezawodności. W roku 2005, 2010 i 2017 ciągniki siodłowe z serii Scania R nagrodzone zostały tytułem Międzynarodowego Samochodu Ciężarowego Roku (International Truck of the Year) – jest to międzynarodowe wyróżnienie, bardzo ważne dla branży transportowej. Do najpopularniejszych modeli tej marki zaliczają się ciągniki siodłowe Scania R410, Scania R420 oraz Scania R450. Scania R410 napędzana jest wydajnym, sześciocylindrowym silnikiem o pojemności 12,7 litra i mocy 410 KM. Satysfakcjonujące osiągi idą w parze z optymalnym zużyciem paliwa, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji. W ciągniku siodłowym Scania R420 silnik został wzbogacony o funkcję EGR, która umożliwia oczyszczanie spalin w trakcie procesu spalania. Scania R450 to najlepszy wybór dla kierowców, którzy poszukują ciągnika siodłowego o dużej mocy – ten model został wyposażony w silnik o mocy 450 KM. Sprawdź oferty sprzedaży używanych ciągników siodłowych Scania.

Ciągniki siodłowe Iveco

Kolejną marką, która cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku wtórnym, jest Iveco. To włoskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne skupia się na produkcji samochodów dostawczy i ciężarowych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się pojazdy z linii Iveco Stralis. Ciągniki siodłowe Iveco Stralis wyposażone w półautomatycznie skrzynie biegów EuroTronic oraz wydajne, sześciocylindrowe silniki o mocy 360 KM, 450 KM, a nawet 560 KM. Do często wybieranych modeli zaliczają się również ciągniki Iveco z serii AS (m.in. Iveco AS440) – pojazdy cieszą się opinią bezpiecznych i niezawodnych – doskonale sprawdzają się zarówno na krótki, jak i długich trasach. Te i inne modele ciągników siodłowych Iveco znajdziesz na aukcjach dostępnych na naszym portalu.

Ciągniki siodłowe DAF

Wymieniając producentów najlepszych ciągników siodłowych, nie można pominąć holenderskiego przedsiębiorstwa DAF. Niesłabnącą popularnością cieszą się ciągniki z serii XF, która zaprojektowana została z myślą o transporcie długodystansowym. Jednym z najlepiej przyjętych modeli z tej serii jest DAF FX 105 – ciągnik trafił do sprzedaży w 2006 roku, wyposażony jest w wydajny silnik Paccar MX (pojemność 12,9 l, moc: 410 KM / 460 KM / 510 KM). Dużym zainteresowaniem cieszy się także model DAF XF 460. Spełnia on wymogi europejskiego standardu emisji spalin Euro 6. Szeroki wybór używanych ciągników siodłowych DAF z serii XF dostępny jest na naszym portalu.

Najpopularniejsze ciągniki siodłowe w USA

Na aukcjach znajdziesz także szeroki wybór ciągników siodłowych marek, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem w Stanach Zjednoczonych. Jednym z najbardziej cenionych producentów jest International – do najczęściej poszukiwanych ciągników zaliczają się modele: International 4300, International 4900, International 4400 oraz International PayStar. Cenione są one przez kierowców ze względu na doskonałe osiągi i niskie koszty eksploatacji. Na aukcjach znajdziesz również używane ciągniki siodłowe Freightliner. To amerykańskie przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji wysokiej klasy samochodów ciężarowych, a pojazdy tej marki cieszą się dużym zaufaniem kierowców. Dużym uznaniem za oceanem cieszą się także używane ciągniki siodłowe Volvo – pojazdy tej marki zapewniają użytkownikom komfort i bezpieczeństwo nawet podczas najtrudniejszych tras.

Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole