Najbardziej popularne marki używanych maszyn w kategorii transport

0

Transport to druga, zaraz po maszynach budowlanych, najpopularniejsza kategoria na Mascus pod względem liczby pojazdów wystawionych na sprzedaż. Znajdziecie w niej duży wybór ogłoszeń publikowanych przez zaufanych dealerów: 20 000 używanych ciężarówek, 13 500 samochodów dostawczych i vanów, 9 000 ciągników siodłowych, 8 000 naczep i ponad 4500 przyczep. Co ciekawe, 90% tych pojazdów jest sprzedawanych na rynku europejskim.

Najbardziej popularne marki używanych maszyn w kategorii transport w Europie Zachodniej na początku 2020 roku

Bazując na statystykach z pierwszego kwartału 2020 roku dotyczących zainteresowania używanymi ciężarówkami i samochodami dostawczymi, większość kupujących z krajów Europy Zachodniej poszukuje następujących marek: 30% e-maili dotyczyło marki Mercedes-Benz, 12% dotyczyło MAN, po 10% e-mail otrzymali sprzedawcy Volvo i Scania, następnie 9% sprzedawcy Iveco, 8% Renault i 7% DAF.

Top 3 najpopularniejszych maszyn w kategorii transport w krajach Europy Zachodniej

Najbardziej popularne marki używanych maszyn w kategorii transport w Krajach nordyckich i bałtyckich na początku 2020 roku

Marki Volvo i Scania ze względu na swoją wysoką rozpoznawalność w krajach nordyckich i bałtyckich są również najczęściej wyszukiwane na Mascus: 37% e-maili od kupujących dotyczyło pojazdów transportowych Volvo, a 32% pojazdów marki Scania. Marka Mercedes Benz cieszyła się zainteresowaniem 15% kupujących, podczas gdy MAN, Iveco, DAF i Renault otrzymały łącznie 12% e-maili od kupujących.

Top 3 najpopularniejszych maszyn w kategorii transport w krajach nordyckich i bałtyckich

Najbardziej popularne marki używanych maszyn w kategorii transport w Europie Wschodniej na początku 2020 roku

W krajach Europy Wschodniej sytuacja jest bardziej zróżnicowana. Wiodącą marką jest Mercedes-Benz, której sprzedawcy otrzymują aż 26% wszystkich wysyłanych zapytań. Drugim wyborem dla kupujących są marki Iveco (16%), MAN (14%) i Scania (12%), podczas gdy Renault i Volvo zanotowały 8% zainteresowania wśród kupujących.

Top 3 najpopularniejszych maszyn w kategorii transport w krajach Europy Wschodniej

Najbardziej popularne marki używanych maszyn w kategorii transport w Ameryce Północnej na początku 2020 roku

W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, najpopularniejsze marki w kategorii transport to: Freightliner (26% wszystkich e-maili z prośbą o kontakt), International (21%) i Volvo (14%).

Top 3 najpopularniejszych maszyn w kategorii transport w krajach Ameryki Północnej

Podsumowując globalny popyt na maszyny używane w kategorii transport na Mascus w pierwszym kwartale 2020 roku, najbardziej popularne marki to: Mercedes-Benz (23%), Volvo (18%), Scania (16%) i MAN (10%).

Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole