Najbardziej niezawodne ciężarówki - Volvo

Najbardziej niezawodne ciężarówki – Volvo

0

Żaden z zawodowych kierowców nie ma chyba wątpliwości, że niezawodność ciężarówki jest jednym z aspektów, na który warto zwracać uwagę w pierwszej kolejności. To coś, na czym absolutnie nie można oszczędzać. Z tego względu lepiej postawić na sprawdzone rozwiązania i kupić ciężarówkę, która cieszy się dużym uznaniem ze strony innych kierowców i przeszła wiele testów potwierdzających jej niezawodność.

Uniwersalność w każdym wymiarze

Branża transportowa nie jest jednorodna i niemal wszyscy kierowcy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Z tego względu ciężarówki, które są uniwersalne pod różnymi względami, mogą okazać się na wagę złota. W przypadku Volvo można mówić przede wszystkim o dowolności zabudowy; właściciel, logistyk lub kierowca mogą wybrać dowolną naczepę. Jest to możliwe dzięki nowinkom technologicznym, które marka zdecydowała się zastosować; ciężarówki Volvo są przystosowane do każdego rodzaju zabudowy.

Najbezpieczniejszy samochód na świecie

Volvo nie bez przyczyny jest nazywana najbezpieczniejszą ciężarówką na świecie. Jeśli chodzi o poruszanie się po trasie, ciężarówki Volvo są wyposażone w kilka dodatkowych systemów. Po pierwsze – aktywny tempo mat, który pozwala utrzymywać bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego. Jeśli kierowca za bardzo zbliży się do kolejnego samochodu, uruchomione zostanie automatyczne hamowanie. Innymi systemami wspomagającymi kierowcę są:

– układ monitorowania pasa ruchu,

– światła hamowania awaryjnego,

– układ monitorowania reakcji kierowcy,

– układ wspomagania zmiany pasa ruchu,

– ESC (układ stabilizacji pracy jazdy, czyli kontrola mocy silnika oraz selektywne uruchamianie hamulców, np. w celu przeciwdziałania poślizgowi),

– i-Shift (system precyzyjnej zmiany biegów w odpowiednim momencie – zmniejsza zmęczenie kierowcy).

A to tylko systemy wspomagające jazdę zawodowego kierowcy – w kwestii bezpieczeństwa ciężarówek Volvo to wciąż nie wszystko. Niezawodność ciężarówek Volvo potwierdzają także szwedzkie testy. Ciężarówki Volvo pomyślnie przeszły m.in. test wytrzymałości kabiny, test zderzenia z barierą, przewrócenia pojazdu, zderzenia bocznego i czołowego. Warto pamiętać o tym, że testy tego rodzaju są przeprowadzane z zachowaniem pełnego realizmu, co oznacza, że ciężarówka biorąca udział w teście ma wnętrze takie samo jak ciężarówka w regularnej sprzedaży. Specjaliści przeprowadzający testy zadbali także o to, by schowki były wypełnione – tak samo, jak ma to miejsce w rzeczywistości. Mimo to ciężarówki doskonale poradziły sobie we wszystkich kategoriach testów.

Dodatkowe funkcje zapewniające bezpieczeństwo

Kolejną funkcją ciężarówek Volvo jest tryb nocny. Dzięki tej funkcji kierowca może wyłączyć wskaźniki na desce rozdzielczej, które są po prostu zbędne. To pozwala zachować odpowiednią koncentrację, a dodatkowo zmniejsza odbicia światła w przedniej szybie i w lusterkach wstecznych. Tryb nocny przydaje się zwłaszcza podczas wykonywania skomplikowanych manewrów w trudnych warunkach. Ponadto kierowca ciężarówki Volvo nie musi także martwić się o bezpieczeństwo wewnątrz kabiny. Ciężarówki wyposażone są w okno dachowe, które jest skonstruowane w taki sposób, że umożliwia kierowcy bezpieczną ewakuację w razie wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności. 

Jeśli dla kogoś to wciąż za mało, to warto jeszcze zaznajomić się z elementami zewnętrznymi ciężarówki, które również pracują na bezpieczeństwo kierowcy. Na przykład przednia belka przeciwnajazdowa jest w stanie zaabsorbować część energii zderzenia, a tym samym – zniwelować dla kierowcy skutki kolizji. Oświetlenie oraz lusterka również są skonstruowane w taki sposób, by zapewnić kierowcy maksymalną widoczność.

Wysoka jakość wszystkich podzespołów i poszczególnych elementów

Niezawodność to nie tylko uniwersalność czy bezpieczeństwo, ale także wysoka jakość. Każdy poszczególny podzespół i element ciężarówki Volvo jest osobno projektowany, mierzony i testowany, co sprzyja zachowaniu wysokiej jakości całego samochodu. Nie bez znaczenia jest również technologia silników właściwa dla marki, która sprawia, że ciężarówka świetnie sprawdzi się niemal w każdych warunkach.

Tym samym – uwzględniając wcześniej opisywaną uniwersalność (ciężarówki sprawdzą się zarówno na trasach miejskich jak i krajowych czy międzynarodowych), bezpieczeństwo oraz jakość zakup ciężarówki Volvo szybko się zwróci każdemu inwestorowi. Warto pamiętać, że ciężarówki są podstawą praktycznie każdego biznesu w branży transportowej, a ich wytrzymałość znacząco wpływa na obniżenie poniesionych kosztów w dłuższej perspektywie czasowej.

Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole