Ile kosztuje używany ciągnik rolniczy? Przedziały cenowe traktorów na sprzedaż

Ile kosztuje używany ciągnik rolniczy? Przedziały cenowe traktorów na sprzedaż

1

Kupno ciągnika rolniczego to poważna inwestycja. Z racji na wysokie koszty nowych maszyn, wielu rolników wybiera sprzęt z drugiej ręki. Wydatek może być bardzo różny, w zależności od tego, o jakim ciągniku rolniczym mówimy. Na cenę maszyny wpływa między innymi rocznik i przebieg. Sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny traktorów na sprzedaż w serwisie Mascus w przypadku najpopularniejszych marek i modeli.

Używany ciągnik rolniczy – od czego zależy cena?

Sprawny, niezbyt wyeksploatowany, traktor z drugiej ręki można spokojnie kupić za 150 tysięcy złotych, ale są też maszyny za 500 i więcej tys. zł. Co więcej, nawet w obrębie tych samych modeli danego producenta, cenowe zróżnicowanie ofert potrafi być naprawdę duże. Na cenę ciągnika rolniczego wpływa zwłaszcza:

  • rocznik i przebieg (im młodsza maszyna i im mniej ma przepracowanych roboczogodzin, tym wyższa cena);
  • ogólny stan techniczny, stopień zużycia ważniejszych podzespołów, wykonane remonty czy nawet części, których użyto;
  • dodatkowe wyposażenie, które otrzymuje się wraz z kupnem ciągnika rolniczego.

Traktory John Deere na sprzedaż – ile kosztują?

Najliczniejszą grupą maszyn w serwisie Mascus – zarówno globalnie, jak i wśród polskich ogłoszeń – są traktory John Deere. Najpopularniejsze pod względem liczby ofert z naszego kraju modele to John Deere 8320 oraz John Deere 6155.

Kupno ciągnika rolniczego z serii 8000, czyli jednej z największych i najmocniejszych maszyn z logiem skaczącego jelenia to niemały wydatek. Ceny zaczynają się od około 250 tys. zł, większość modeli wyprodukowanych w latach 2014-2016 kosztuje od 450 do 700 tys. zł, a najmłodszy sprzęt o niedużym przebiegu może kosztować około miliona złotych.

Mniejsze modele 6155 również są stosunkowo drogie, bo nowoczesne maszyny tego typu produkowane są dopiero od 2016 roku. Chętnym przyjdzie zapłacić od około 330 tys. zł wzwyż, a większość ofert mieści się w zakresie 400-500 tys. zł.

Używane ciągniki rolnicze CLAAS – ceny najpopularniejszych modeli

Traktory CLAAS na sprzedaż to również duży wybór różnych maszyn. Do najczęściej oferowanych ciągników niemieckiego producenta należą potężne modele z serii Axion, w tym zwłaszcza CLAAS Axion 810. Sprzęt z roczników 2010 i wcześniejszych lub częściej używany da się kupić za kwoty rzędu 150-200 tys. zł. Z reguły ceny mieszczą się jednak w przedziale 260-430 tys., a mogą dochodzić nawet do pół miliona złotych.

CLAAS Arion 640 to z kolei propozycja dla rolników szukających nowoczesnej, zwrotnej maszyny z silnikiem o mocy w zakresie 145-185 KM. Zwykle taki używany ciągnik rolniczy będzie kosztował między 150 a 250 tys. zł. Zdarzają się też jednak nieco droższe oferty.

Kupno ciągnika rolniczego Fendt z drugiej ręki – jaki to wydatek?

Na rynku wtórnym można też znaleźć liczne traktory Fendt na sprzedaż. Najpopularniejsze maszyny w Polsce i globalnie to modele Fendt 828 oraz Fendt 724.

Pierwszy to propozycja o rozstawie osi 2900 mm z bardzo mocnymi silnikami (do 287 KM). Koszt kilkuletniego sprzętu to minimum 350 tys. zł. W większości ogłoszeń na te ciągniki rolnicze ceny mieszczą się natomiast w przedziale 400-600 tys. zł. Roczniki 2017 i młodsze z niewielkimi przebiegami mogą jednak kosztować więcej.

Nieco mniejszy model 724 można dostać trochę taniej – od 300 tys. zł wzwyż. Często jednak wydatek będzie podobny, bo wiele ogłoszeń dotyczy sprzętu za około pół miliona złotych.

Używane ciągniki rolnicze Massey Ferguson – cena najczęściej ogłaszanego sprzętu

Pod względem popularności tuż za podium plasują się traktory Massey Ferguson. Wśród krajowych ofert najczęściej pojawia się model Massey Ferguson 8690, czyli ciężki sprzęt z ponad 300-konnym silnikiem na trudny teren. Ceny najczęściej wahają się od 215 do 380 tys. zł.

Popularnością cieszą się także maszyny Massey Ferguson 6490 – propozycja dla rolników, którym wystarczy moc rzędu 170 KM. Kupno takiego używanego ciągnika rolniczego będzie wyraźnie tańsze. Wystarczy kwota w okolicach 155-180 tys. zł, chociaż ceny dochodzą czasem do 200 tys. zł.

Traktory i inne maszyny rolnicze na sprzedaż w serwisie Mascus

W serwisie Mascus w kategorii traktory jest na sprzedaż ponad 12 tys. maszyn, z czego więcej niż 600 ogłoszeń pochodzi od sprzedawców z Polski. Oferta obejmuje jednak nie tylko ciągniki, lecz także inny sprzęt rolniczy. Do wyboru są między innymi różne akcesoria do ciągników, agregaty uprawowe oraz maszyny do siana i pasz.

Sprawdź powiązane wpisy na temat ciągników rolniczych:

Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole

one comment
Najstarsze
Najnowsze

    […] Ile kosztuje używany ciągnik rolniczy? Przedziały cenowe traktorów na sprzedaż Czy da się kupić tani i dobry ciągnik rolniczy? Dostępne marki ciągników rolniczych w serwisie Mascus w województwie wielkopolskim Używane ciągniki rolnicze – jakich traktorów najczęściej szukają nasi użytkownicy? Magdalena Koper […]