Optymalizacja pracy na roli dzięki ciągnikom rolniczym CLAAS z serii Axion

Optymalizacja pracy na roli dzięki ciągnikom rolniczym CLAAS z serii Axion

0

Produkowane z najwyższą starannością ciągniki rolnicze CLAAS Axion zapewniają wygodę użytkownikom na całym świecie. Pojazdy łączą w sobie wysoką moc z niskim zużyciem paliwa i niezwykłą niezawodnością. Oto kilka najważniejszych cech czołowych modeli traktorów CLAAS z serii Axion, dzięki którym prowadzenie gospodarstwa staje się o wiele bardziej komfortowe i bezpieczne.

CLAAS Axion – zielona klasyka w nowoczesnym wydaniu

CLAAS to firma o ponad 100-letniej tradycji, która na początku swojego istnienia zasłynęła przede wszystkim z produkcji snopowiązałek i kombajnów rolniczych. Aktualnie w ofercie CLAAS można odnaleźć kompletny zestaw maszyn żniwnych, w tym wydajne traktory zapewniające wysoki standard pracy.

Choć pierwsze prezentacje pojazdów ciągnących CLAAS pojawiły się w ofercie przedsiębiorstwa na początku lat 90. XX wieku, to dopiero wraz z rozpoczęciem XXI wieku zyskały one popularność i rozgłos. W ugruntowaniu pozycji wśród czołowych producentów maszyn rolniczych pomógł przede wszystkim model CLAAS Xerion oraz coraz to nowsze serie ciągników, w tym CLAAS Axion.

Ciekawostka: Wciąż rozrastająca się oferta ciągników CLAAS była utrzymywana w kolorystyce zieleni wschodzących roślin.

W skład serii CLAAS Axion pochodzącego z dawnej fabryki Renault w Le Mans, wchodzi aktualnie kilkanaście modeli niezawodnych maszyn gwarantujących komfort operatorom, ale też niewielkie spalanie i dużą moc. Poniżej wyjaśniamy, czym wyróżniają się popularne ciągniki CLAAS Axion 850, 810 oraz 830, dzięki którym można w szybki sposób zoptymalizować pracę na roli.

CLAAS Axion 850 – dane techniczne

Pierwszy z opisywanych modeli pojazdów ciągnących – CLAAS Axion 850 – na tle pozostałych urządzeń z serii wyróżnia się przede wszystkim wydajną pracą silnika. Jego maksymalna moc może wynieść 253 KM przy obrotach 2150 r./min, natomiast moment obrotowy równać się 1132 Nm przy 1400  r./min – dzięki tym parametrom maszyna o wiele lepiej radzi sobie z oporem pojawiającym się podczas jazdy i tym samym również z pracą w gospodarstwie rolnym.

Kolejnym wyróżnikiem modelu CLAAS Axion 850 jest jego tylny udźwig – maksymalna waga, którą może unieść to 10 229 kg. Pozwala to nie tylko na transport lekkich urządzeń znajdujących się na terenie gospodarstwa rolnego, ale także gwarantuje bezproblemowe uniesienie ciężkich maszyn rolnych. Jego doposażenie można dopasować do własnych potrzeb, dobierając m.in. mechaniczne lub automatyczne cięgła dolne czy tylny uchwyt na kule. Dzięki temu traktor CLAAS z serii Axion jest dobrą propozycją zarówno dla właścicieli niedużych gruntów, jak i rozbudowanych przedsiębiorstw.

Waga maszyn CLAAS Axion 850 z napędem na cztery koła i o oponach tylnych do 900 mm szerokości oraz 2,05 m wynosi ponad 10 ton. Wszystkie te parametry sprawiają, że są one niezwykle wydajne w poruszaniu się np. po grząskim i trudnym terenie.

Warto wiedzieć: W ciągniku rolniczym CLAAS Axion 850 podobnie jak w modelach Axion 810 oraz Axion 830 zastosowano sześciocylindrowy silnik, który przy maksymalnym obciążeniu jest niezastąpioną pomocą podczas ciężkich prac polowych.

Ciągnik CLAAS Axion 810

Maszyna rolnicza CLAAS Axion 810 to ergonomiczny pojazd, który zapewnia maksymalny komfort pracy swoim użytkownikom. Pomimo zastosowania we wnętrzu nowoczesnych rozwiązań (m.in. terminala CEBIS z wyświetlaczem dotykowym o przekątnej 12”) nadaje się zarówno dla starszych pracowników, jak i młodszych operatorów. Maksymalna moc silnika CLAAS Axion 810 wynosi 208 KM przy obrotach równych 2150 r./min, a moment obrotowy – 941 Nm przy 1400 r./min. Pojazd sprawdzi się na średnich gospodarstwach, na których liczy się bezawaryjność i bezpieczeństwo pracy.

CLAAS Axion 810 posiada napęd na cztery koła, a jego całkowita waga wynosi 9 521 kg. Na uwagę zasługuje promień skrętu (10,62 m) oraz zawracania (5,19 m), które gwarantują swobodne prowadzenie maszyny. To wszystko dzięki specjalnemu ukształtowaniu przedniego podwozia – chłodnicę umieszczono bezpośrednio nad osią, a z tyłu pojazdu znajduje się przewężenie, przypominające swoim wyglądem talię osy. CLAAS Axion 810 jest zwrotny i wygodny oraz zapewnia stabilność podczas pracy z ciężkimi maszynami montowanymi z przodu, a także optymalny dostęp do silnika.

Całkowita wysokość CLAAS Axion 810 wynosi 321 cm wraz z kabiną, a jego długość równa się 521 cm, co czyni go jednym z mniejszych ciągników z serii Axion. W porównaniu do CLAAS Axion 850 posiada mniejszy maksymalny udźwig tylnego podnośnika, który wynosi około 9,5 tony.

CLAAS Axion 830 – czym się wyróżnia?

Kolejnym godnym uwagi modelem ciągników firmy CLAAS jest Axion 830, który – tak jak wcześniej opisywane maszyny – został stworzony z myślą o optymalizacji pracy na roli. Produkowany od 2013 roku dysponuje silnikiem o maksymalnej mocy 229 KM przy obrotach równych 2150 r./min. Jego moment obrotowy przy 1400 r./min może wynieść maksymalnie 1016 Nm.

Podobnie do pozostałych modeli w serii, CLAAS Axion 830 charakteryzuje się dużym rozstawem osi oraz dobrym rozkładem masy. Choć jego całkowita waga równa się 9 766 kg, to dzięki swojej konstrukcji (przy stosunku przodu do tyłu maszyny wynoszącym 50:50) gwarantuje wydajną pracę niezależnie od ukształtowania terenu, po którym się porusza. Maksymalny dźwig tylnego podnośnika równa się 9 676 kg, natomiast przedniego 4,7 t.

Wystawione na sprzedaż w serwisie Mascus używane ciągniki rolnicze CLAAS Axion 830 dostępne są zarówno w wersji podstawowej, jak i rozszerzonej (CIS). Niezależnie od wariantu, pojazd zapewnia doskonały widok oraz wygodę, ale też łatwy dostęp do wszystkich funkcji zastosowanych systemów. Tak jak w innych modelach z serii CLAAS Axion, jego szerokość wynosi 298 cm – odróżnia się jednak długością (521 cm) oraz wysokością (326 cm wraz z kabiną).

Traktory CLAAS – używane ciągniki na sprzedaż

Seria CLAAS Axion do dziś cieszy się sporym zainteresowaniem – to wydajne i zwrotne maszyny, które zapewniają stabilność oraz świetną widoczność. Zastosowany w ich budowie silnik gwarantuje świetną pracę zarówno na niewielkich gruntach, jak i na gospodarstwach rolnych o dużej powierzchni.

W serwisie Mascus można znaleźć używane traktory CLAAS Axion, które były produkowane na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. Ich wysoka jakość oraz dostępność pozwala na rozwój prowadzonego gospodarstwa, prowadząc tym samym do wydajnej pracy. Ciągniki CLAAS to gwarancja jakości i wydajności, która przyniesie ich użytkownikom zysk i satysfakcję na lata.

Sprawdź powiązane wpisy na temat ciągników rolniczych Claas:

Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole