Kosiarki ogrodowe traktorki z Europy - artykuł Mascus Polska

Kosiarki ogrodowe traktorki z Europy

0

Jeśli masz ogród z trawnikiem, a tym bardziej duży ogród, to na pewno przyda się porządna kosiarka ogrodowa – czyli jaka? Warto kupić dla wygody kosiarkę samojezdną, a w przypadku naprawdę dużej powierzchni działki kosiarkę-traktorek. Wcale nie trzeba kupować nowej, równie dobrze sprawdzi się używana.

Nowe kosiarki samojezdne oraz traktorki są dość drogie, jednak dobrym rozwiązaniem jest zakup używanego sprzętu, który jest w dobrym stanie technicznym, ale jego cena jest dużo atrakcyjniejsza. Wiele ofert kosiarek samojezdnych używanych traktorków pochodzi z Europy Zachodniej, ale można znaleźć także oferty krajowe.

Dlaczego warto kupić używaną kosiarkę ogrodową?

Zaletą kupna nowego sprzętu, także kosiarek ogrodowych traktorków jest przede wszystkim to, że ma się gwarancję i w razie awarii można skorzystać z serwisu gwarancyjnego. Kupując używaną kosiarkę ogrodową, można się naciąć i kupić sprzęt wadliwy/uszkodzony. Dlatego warto korzystać ze sprawdzonych serwisów ogłoszeniowych, a przed zakupem obejrzeć sprzęt (jeśli jest krajowy) lub dowiedzieć się wszystkich szczegółów i poznać historię użytkowania. Dobrze, jeśli urządzenie przeszło dokładny serwis przed sprzedażą. Największą zaletą kupna używanej kosiarki ogrodowej jest dużo niższa cena. Często jest to sprzęt w dobrym stanie – ktoś sprzedaje, ponieważ kupił czy zamierza kupić sobie nowszy model. Warto kupić używaną kosiarkę ogrodową krajową albo używaną kosiarkę ogrodową z Danii,  ze Szwecji lub  z Finandii.

Kosiarki samojezdne, używane traktorki

Kosiarka samojezdna pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i pracy przy koszeniu trawnika, a przy tym jest cicha w porównaniu do tradycyjnej kosiarki spalinowej. Traktorek z kolei na pewno przyda się na działce o sporej powierzchni.

Kosiarki samojezdne dzieli się na ridery, traktory i kosiarki ZTH. Ridery mają noże tnące z przodu (przed maszyną), dzięki czemu łatwiej jest kontrolować obszar jego pracy. Mają przegubowy układ kierowniczy, więc urządzenie jest bardziej zwrotne i ma mniejszy promień skrętu. Traktorki mają mechanizm ukryty pod spodem, a silnik zamontowany jest z przodu. Kieruje się nim podobnie jak samochodem. Kosiarki ZTH są podobne pod względem zwrotności i dokładności do riderów.

Traktorek ogrodowy jest wygodny w użytku – ma komfortowe siedzisko o regulowanej wysokości. Główną zaletą jest szybkie koszenie dzięki szerokiemu korpusowi roboczemu. Co więcej, dzięki traktorkowi można dbać nie tylko o trawnik, można go wykorzystywać jako mini transporter, pług śnieżny lub piaskarkę.

Znane marki kosiarek ogrodowych

Do znanych marek kosiarek ogrodowych zalicza się:  Cup Cadet, STIGA, Solo, Simplicity , Kubota, John Deere.

Cub Cadet to marka stawiająca na innowacje w zakresie rozwoju i produkcji kosiarek ogrodowych, traktorków, traktorów ogrodowych, odśnieżarek i pojazdów użytkowych. Producent ten chce rozwijać technologie wykorzystywane w sprzęcie ogrodniczym. Produkty mają unikalne funkcje i są wykonane z materiałów najwyższej jakości. Sprzęty tej marki mają długi okres użytkowania – są niezawodne.

Traktorki do trawy STIGA to maszyny wielozadaniowe. Dają możliwość pielęgnacji trawnika w zależności od indywidualnych potrzeb. STIGA sprawdzi się także w pracach sezonowych w obejściu jako zamiatarka czy odśnieżarka. Sprzęt tej marki pozwala uzyskać idealny efekt przy minimalnym nakładzie sił. Urządzenia tego producenta cechują się przemyślanymi rozwiązaniami i praktycznymi funkcjami. Nadają się do ogrodów o każdym ukształtowaniu terenu. Są przy tym bardzo kompaktowe, więc łatwo się je obsługuje i przechowuje. Są odporne na niekorzystne warunki pogodowe i mają długą żywotność dzięki zastosowaniu solidnych materiałów i dopracowanych detali. Mają świetną przyczepność i system tłumiący drgania.

Kubota to znany japoński producent kosiarek, ciągników rolniczych i ogrodowych oraz pojazdów użytkowych, obecny w Polsce od 2004 roku. Maszyny koszące tego producenta są niezawodne i wytrzymałe. Zakup sprzętu tej marki pozwoli na wieloletnią pielęgnację trawnika.

Jak działa serwis ogłoszeniowy Mascus?

Mascus nie jest właścicielem sprzedawanych maszyn i urządzeń, nie uczestniczy również w negocjacjach i nie pośredniczy w transakcjach. Jest to międzynarodowy serwis ogłoszeniowy, w którym ogłoszeniodawcy umieszczają swoje oferty.

Zainteresowany klient kontaktuje się bezpośrednio ze sprzedającym, używając formularza online. Podczas rozmowy należy powołać się na serwis Mascus.

Aby mieć dostęp do większej ilości atrakcyjnych usług i narzędzi ułatwiających wyszukiwanie ogłoszeń oraz sprzedaż używanego sprzętu, należy zarejestrować się na stronie – oferta jest kierowana do użytkowników indywidualnych i firm.

Sprawdź powiązane wpisy:

Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole