Popularne kosiarki ogrodowe z Anglii - blog Mascus Polska

Kosiarki ogrodowe – najpopularniejsze modele z Anglii

0

Kosiarki typu traktorek doskonale sprawdzą się na terenach zielonych o dużej powierzchni. Te maszyny ogrodowe umożliwiają szybkie i wygodne koszenie trawy na dużym obszarze. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy zakupie używanej kosiarki, i przedstawiamy najpopularniejszych producentów.

Kosiarki typu traktorek, nazywane również kosiarkami samojezdnymi to połączenie kosiarki z niewielkim traktorem. Osoba obsługująca maszynę kieruje nią, siedząc w fotelu operatora. Najpopularniejsze kosiarki tego typu wyposażone są w silnik jednocylindrowy, chociaż można spotkać modele z dużo potężniejszymi silnikami, które lepiej radzą sobie w bardziej wymagającym terenie. Silnik napędza koła kosiarki
oraz wprawia w ruch ostrza, które ścinają trawę.

Większość kosiarek wyposażonych jest w dwa lub trzy rotacyjne ostrza, które poruszają się w sposób synchroniczny. Traktorki są sprzętem prostym w obsłudze – sterowanie odbywa się za pomocą kierownicy i prostego pulpitu z przyciskami lub dźwigniami – nawet mniej doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć problemu z kierowaniem maszyną. Wykorzystanie samojezdnej kosiarki umożliwia sprawne koszenie trawy na dużym powierzchniach, na których wykorzystanie podkaszarek czy pchanych kosiarek byłoby zbyt pracochłonne i nieopłacalne. Traktorki wykorzystywane są więc przez służby miejskie, odpowiadające za utrzymanie w porządku trawników, parków i pasów zieleni, sadowników, rolników, a także przez osoby, które rekreacyjnie pielęgnują większe tereny zielone.

Traktorek nie sprawdzi się jednak w niewielkim przydomowym ogródku – tereny o niewielkiej powierzchni lepiej pielęgnować przy użyciu kosiarek elektrycznych czy spalinowych. W takiej sytuacji, z ekonomicznego punktu widzenia, zakup traktorka jest po prostu nieopłacalny i polecane są kosiarki ręczne: spalinowe lub elektryczne.

Kosiarki ogrodowe – przydatne funkcje

Przed zakupem kosiarki warto zwróć uwagę na to, jakie funkcje oferuje. Bardzo istotne jest to, w jaki system zbierania skoszonej trawy wyposażony jest dany model. Można spotkać różne rozwiązania. Kosiarki samojezdne mogą być wyposażone w kosz, do którego trafia ścięta trawa. Dzięki temu znika konieczność grabienia trawnika. Niestety, kosz co jakiś czas należy opróżniać. Wygodnym rozwiązaniem są traktorki z systemem rozdrabniającym skoszoną trawę. Zmielona masa, która zostaje na ziemi po przejeździe kosiarki, sprawdza się jako nawóz organiczny i dobrze użyźnia glebę. Na rynku spotkać można także kosiarki wyposażone w wyrzutnik, który odrzuca skoszoną trawę na bok. Niektórzy producenci traktorków umożliwiają zamontowanie dodatkowe osprzętu – np. pługu czy przyczepki. Dzięki temu kosiarka zyskuje kolejne zastosowania.

W naszym serwisie znajdziesz szeroki wybór używanych kosiarek ogrodowych renomowanych producentów. Wśród ofert sprzedaży dostępnych jest wiele używanych maszyn z Anglii. Poniżej, najpopularniejsi producenci kosiarek do trawy.

Kosiarki ogrodowe Stiga

Ogromnym zainteresowaniem na rynku wtórnym cieszą się kosiarki ogrodowe Stiga. Stiga to szwedzkie przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w produkcji sprzętu rolniczego. Firma działa w tym sektorze od ponad 50 lat – w tym czasie zaprezentowała wiele innowacyjnych rozwiązań. W 1988 roku Stiga opracowała pierwszą kosiarkę sterowaną falami radiowym, a w 1998 przedstawiła pierwszą w historii kosiarkę traktorową z zasilaniem akumulatorem.

1994 wprowadziła do sprzedaży pierwszą na świecie kosiarkę traktorową zasilaną za pomocą  akumulatora. Obecnie firma posiada swoje oddziały w ponad 80 krajach, a dostarczane przez nią kosiarki do trawy wyróżniają się niezawodnością i wysokim bezpieczeństwem pracy.

Kosiarki ogrodowe Toro

Dużym zainteresowaniem cieszą się również używane kosiarki ogrodowe Toro. Toro to amerykański producent sprzętu ogrodniczego i komunalnego oraz systemów nawadniających. Firma może pochwalić się ponad stuletnią tradycją – powstała w 1914 roku i w początkowym etapie działalności skupiała się na produkcji silników do traktorów. W 1948 roku w ofercie firmy pojawiły się pierwsze kosiarki. Dziś dostarczane przez tę firmę maszyny wykorzystywane są praktycznie na całym świecie. Kosiarki do trawy Toro wyróżniają się trwałością i niskimi kosztami eksploatacji. Na aukcjach w naszym serwisie znajdziesz używane kosiarki tej marki – wśród dostępnych modeli są m.in. Toro REELMASTER 5510, Toro GROUNDSMASTER 3500D Toro GROUNDSMASTER 4000D, które zapewniają efektywną pracę.

Kosiarki ogrodowe Kubota

Kolejnym uznanym producentem kosiarek ogrodowych jest Kubota. Ta japońska firma specjalizuje się w produkcji sprzętu rolniczego i ogrodniczego. Maszyny Kubota używane są na całym świecie. Kosiarki ogrodowe tej firmy łączą wydajność i niezawodność z rozwiązaniami, które zapewniają użytkownikom wygodę i bezpieczeństwo. Największym zainteresowaniem cieszą się używane kosiarki Kubota F3090, Kubota F1900, Kubota F2880, Kubota GR1600.

Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole