Market Trends Report Q4 2021

Ritchie Bros. podsumowanie trendów na rynku maszyn (wersja europejska, IV kw. 2021 r.)

0

Darmowy raport obejmujący trendy w sprzedaży i popycie

W naszym kwartalnym raporcie przedstawiamy cenne informacje na temat kilku trendów na rynku używanego sprzętu w Europie. Raport został przygotowany na podstawie danych dostępnych za pośrednictwem Ritchie Bros., światowego lidera w zakresie zarządzania i sprzedaży maszyn ciężkich i pojazdów użytkowych, oraz Mascus, wiodącego europejskiego serwisu internetowego z ogłoszeniami używanego sprzętu ciężkiego.

W tej edycji przyjrzeliśmy się bliżej liczbie sprzedanych maszyn oraz odnotowanemu w ostatnim kwartale 2021 roku zapotrzebowaniu na: wozidła przegubowe, koparko-ładowarki, midikoparki, koparki kołowe, spycharki gąsienicowe i żurawie terenowe.

„Statystyki sporządzone w oparciu o serwis Mascus pokazują wyraźny spadek liczby maszyn w zasobach naszych klientów, podczas gdy średni wiek używanego sprzętu na sprzedaż rośnie. Ten sam trend występuje na aukcjach, gdzie zarówno wiek maszyn, jak i ceny rosną ”.

Johan Lustig
Product Manager, Valuation Services

Poniżej znajdziesz się kilka informacji, które prezentujemy w naszym raporcie.

Żurawie terenowe

W IV kw. 2021 r. liczba dźwigów terenowo-szosowych przeznaczonych na sprzedaż utrzymywała się na wysokim poziomie w porównaniu z rokiem poprzednim. Popyt na te dźwigi w Europie przekroczył poziom z IV kw. 2020 r. o 32% i 11% (te wartości odnoszą się odpowiednio do bezpośrednich rozmów ze sprzedawcami oraz zapytań drogą elektroniczną).

Liczba ogłoszeń żurawi terenowych opublikowanych na Mascus w Europie

5 najbardziej pożądanych marek | Najbardziej aktywne zakupowo kraje

Liebherr był zdecydowanie najbardziej pożądaną marką żurawi terenowych w ostatnim kwartale 2021 roku w Europie. Dane te opierają się na liczbie zapytań (e-maile, rozmowy telefoniczne) kierowanych do sprzedawców. Największy popyt występował natomiast w Holandii i Niemczech.

Popyt na żurawie terenowe na Mascus w IV kwartale 2021

Koparko-ładowarki

Średnia cena koparko-ładowarek sprzedanych na aukcjach Ritchie Bros. znacznie wzrosła (+44%)

Rok 2021 zakończył się wysokim wynikiem sprzedaży koparko-ładowarek za pośrednictwem kanałów sprzedaży Ritchie Bros., a liczba sprzedanych jednostek w IV kw. prawie się podwoiła w porównaniu z rokiem poprzednim.

Koparko-ładowarki sprzedane za pośrednictwem Ritchie Bros. w Europie w IV kwartale 2021

Średnia cena tych jednostek odnotowała znaczny wzrost (+44%) w IV kw. w porównaniu do roku 2020. Firma JCB pozostawała na szczycie listy marek z największą liczbą sprzedanych maszyn w IV kw. Koparko-ładowarki najczęściej kupowali klienci z Holandii, Hiszpanii i Włoszech.

Informacje na temat sprzedaży koparko-ładowarek za pośrednictwem kanałów Ritchie Bros. w Europie

Zapisz się, aby otrzymać ten raport za darmo na swoją skrzynkę odbiorczą i odkryć najnowsze trendy w branży.

Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole