Raport z rynku: używany sprzęt ciężki i pojazdy użytkowe, edycja europejska Q3 2021

0

Bezpłatny raport obejmujący trendy na rynku

W naszym kwartalnym raporcie o trendach rynkowych przedstawiamy cenne obserwacje dotyczące sytuacji na rynku sprzętu używanego w Europie. Raport został stworzony na podstawie danych uzyskanych za pośrednictwem Mascus, wiodącego europejskiego serwisu internetowego z używanymi maszynami ciężkimi i pojazdami użytkowymi, oraz Ritchie Bros., światowego lidera sprzedaży sprzętu ciężkiego i pojazdów użytkowych.

W tym wydaniu przyjrzymy się bliżej liczbie sprzedanych maszyn oraz popytowi zarejestrowanemu w III kwartale 2021 roku w kategoriach: minikoparki, ładowarki teleskopowe, wózki widłowe Diesla oraz podnośniki wysięgnikowe (przegubowe i teleskopowe).

„Ogłosznono, że nowe dostawy sprzętu niektórych produktów i marek będą opóźnione do połowy 2022 r., a nawet początku 2023 r. W rezultacie wzrósł popyt na sprzęt używany, co powoduje bezprecedensowy wzrost cen używanego sprzętu ciężkiego z miesiąca na miesiąc”.

Jeroen Rijk
SVP, Managing Director, EMEA & LATAM

Poniżej znajduje się kilka informacji rynkowych, które znajdziesz w tym raporcie.

Wózki Diesla

W trzecim kwartale 2021 roku na Mascus było mniej ogłoszeń sprzedaży używanych wózków widłowych z silnikiem diesla w porównaniu do roku 2020. Liczba ogłoszeń była w tym roku stale niższa w porównaniu z rokiem ubiegłym. Jednak ogólny popyt w III kwartale 2021 r. był wyższy w porównaniu z rokiem ubiegłym. Połączenia telefoniczne od kupujących wzrosły o 35%, podczas gdy zapytania e-mailowe spadły nieznacznie o 8% w porównaniu do III kwartału 2020 r.

Top 5 krajów i marek: popyt na wózki widłowe Diesla na Mascus

Linde było najbardziej pożądaną marką wózków widłowych z silnikiem Diesla w trzecim kwartale 2021 roku w Europie, a największe zapotrzebowanie na tego typu sprzęt pochodziło z Holandii, Niemiec i Polski. Dane te są oparte na liczbie zapytań zakupowych (e-maile, telefony) do sprzedawców.

Top 5 popytu na wózki Diesla na Mascus w Q3 2021

Ładowarki teleskopowe

Mediana ceny ładowarek teleskopowych sprzedawanych na aukcjach Ritchie Bros. w Europie wzrosła o +31%

W trzecim kwartale 2021 r. firma Ritchie Bros. sprzedała o 47% mniej ładowarek teleskopowych w Europie w porównaniu z trzecim kwartałem 2020 r. Mała ilość sprzętu dostępnego na rynku spowodowała znaczny wzrost mediany cen o 31% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Manitou, JCB i Dieci były najlepiej sprzedającymi się markami ładowarek teleskopowych w trzecim kwartale 2021 roku.

Ładowarki teleskopowe sprzedane przez Ritchie Bros. w Europie w Q3 2021

Pobierz ten raport w formacie PDF za darmo i odkryj najnowsze trendy w branży. Mamy nadzieję, że lektura będzie dla Państwa interesująca.

Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole