Raport z rynku: Najbardziej popularny sprzęt używany w 2019 roku w serwisie Mascus

0

Na Mascusie znajduje się w sumie ponad 400 000 ogłoszeń sprzedaży używanego sprzętu, podzielonych na 6 kluczowych sektorów: Maszyny budowlane, Maszyny rolnicze, Transport, Magazynowanie, Maszyny leśne oraz Maszyny komunalne. Każdy sektor jest podzielony na 15-20 podkategorii, a następnie na bardziej szczegółowe rodzaje maszyn. Przegląd wszystkich kategorii i różnego rodzaju maszyn znajdziesz na Mapie strony.

Dodatkowo, wyszukiwarka ogłoszeń na Mascus jest wzbogacona również o możliwość wyszukiwana po wszystkich markach sprzętu używanego dostępnego na naszym portalu.

Podsumowując poprzedni rok, chcieliśmy sprawdzić, które rodzaje maszyn były najbardziej popularne na portalu Mascus. Nasze dane oparte są na analizie najczęściej oglądanych ogłoszeń, najczęstszych kontaktów ze sprzedawcami dotyczących konkretnych maszyn i marek oraz najczęściej sprzedawanych maszyn (usunięte ogłoszenia).

Najczęściej wyszukiwane typy maszyn

Traktory zdecydowanie zajęły 1 miejsce wśród wyszykujących. Na 2 miejscu w portalu Mascus znalazły się koparki gąsienicowe. Top 3 zamyka kolejna maszyna budowlana – ładowarka kołowa.

Najczęściej wyszukiwane typy maszyn

Najczęściej sprzedawane typy maszyn

Nie jest niespodzianką, iż traktory i koparki gąsienicowe zajmują również dwa pierwsze miejsca w zestawieniu najczęściej sprzedawanych maszyn (mierzone w usuniętych ogłoszeniach tych maszyn, co jest silnym wskaźnkiem sprzedaży).

Co ciekawe, mimo iż furgon znajdował się na końcu naszego Top 20 najczęściej oglądanych typów maszyn, zajął #3 miejsce w Top 20 najczęściej sprzedawanych.

Najczęściej sprzedawane typy maszyn

Najczęściej poszukiwane typy maszyn

Na podstawie kontaktu potencjalnych klientów z dealerami sprzedającymi na Mascus, w 2019 roku koparki gąsienicowe cieszyły się największym zainteresowaniem, zaraz po nich traktory oraz ładowarki kołowe. Zaraz za nimi znalazły się 3 kolejne maszyny budowlane: mini koparki, koparki kołowe i koparko-ładowarki.

Najczęściej poszukiwane typy maszyn

Najczęściej poszukiwane marki maszyn

Jeśli spojrzymy na najczęściej poszukiwane marki na Mascusie, najwyższy odsetek wysłanych formularzy kontaktowych mają maszyny marki Caterpillar i Volvo. JCB, Komatsu, John Deere i Mercedes-Benz plasują się w czołówce, mimo iż kontaktów w ich sprawie jest połowę mniej niż mają Caterpillar i Volvo.

Najczęściej poszukiwane marki maszyn
Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole