Popularne marki minikoparek do 7 ton

Popularne marki minikoparek do 7 ton

0

Popularność używanych minikoparek różni się w zależności od kraju. Żeby ułatwić wybór, stworzyliśmy zestawienie minikoparek obejmujące 6 najczęściej spotykanych w naszym kraju marek: JCB, Caterpillar, Yanmar, Bobcat, Volvo i Kubota.

Najpopularniejsze marki używanych minikoparek w Polsce

Minikoparki do 7 ton potrafią być równie wszechstronnym sprzętem, co ich większe odpowiedniki. Wielofunkcyjne maszyny tego typu także można wyposażyć w wymienny osprzęt roboczy – taki jak na przykład nożyce, widły czy młot hydrauliczny. Minikoparki są powszechnie stosowane do drobnych prac budowlanych, szczególnie wszędzie tam, gdzie jest ograniczona przestrzeń. Wybór używanych minikoparek jest w Polsce dość duży, dlatego warto poznać różne dostępne możliwości. Poniżej prezentujemy zestawienie minikoparek najpopularniejszych w naszym kraju producentów. Opisujemy maszyny 6 marek: JCB, Caterpillar, Yanmar, Bobcat, Volvo i Kubota.

Minikoparki JCB

Brytyjskie przedsiębiorstwo JCB produkuje ponad 300 różnych typów maszyn, z czego najbardziej znane są właśnie koparki. W języku angielskim określenie „JCB” funkcjonuje nawet jako ogólne, zwyczajowe określenie takich maszyn. Minikoparki JCB należą do jednych z najpopularniejszych na świecie, a na polskim rynku wtórnym można znaleźć wiele ofert pojazdów tej marki. Najczęściej spotykane w Polsce używane minikoparki JCB to modele JCB 8008, JCB 8014 i JCB 8018. Poniższa tabela przedstawia ich wybrane parametry:

ModelCiężar służbowyZasięgGłębokość
kopania
JCB 8008950 kg3,11 m1,69 m
JCB 80141560 kg 3,83 m2,36 m
JCB 80181660 kg4,25 m2,81 m
Popularne marki minikoparek do 7 ton JCB

Minikoparki Cat

Caterpillar to amerykańska firma, która jest największym producentem maszyn budowlanych na świecie. Minikoparki Cat – bo tak często skraca się nazwę marki, ze względu na charakterystyczne logo, które zawiera te 3 litery – są jednymi z najbardziej cenionych i znanych na świecie. Uchodzą też za wydajne i trwałe. Popularne w naszym kraju modele tych maszyn to 302 i 301. Pierwszy jest nieco cięższy (2670 kg) i ma większą maksymalną głębokość kopania (2,54/2,74 m). Minikoparka Caterpillar 301 ma z kolei ciężar roboczy 1728 kg i może kopać do głębokości 2,4 m.

Popularne marki minikoparek do 7 ton CAT

Minikoparki Yanmar

Kolejne minikoparki w naszym zestawieniu to sprzęt marki Yanmar. Ta japońska firma o ponad 100-letniej historii jest najbardziej znana z produkcji niezawodnych silników diesla, ale wytwarza również maszyny rolnicze i budowlane. Minikoparki Yanmar to szeroki wybór pojazdów, które sprawdzą się w wielu ciasnych przestrzeniach. Często spotykane minikoparki Yanmar to przede wszystkim modele SV15 i SV18. Ciężar obu maszyn nie przekracza dwóch ton (odpowiednio 1535 kg i 1840 kg), lecz ich maksymalna głębokość kopania to 2 metry (SV15), a nawet 2,42 metra (SV18)

Popularne marki minikoparek do 7 ton Yanmar

Minikoparki Bobcat

Amerykańska marka Bobcat – obecnie część dużego koreańskiego koncernu Doosan Group – od lat 60. XX wieku jest znana z produkcji kompaktowego sprzętu rolniczego, budowlanego i drogowego. Asortyment minikoparek Bobcat jest szeroki i zróżnicowany, co ułatwia wybór sprzętu odpowiedniego do potrzeb. Najpopularniejsze używane minikoparki Bobcat dostępne w naszym kraju to modele 430 i E45. Pierwszy to produkowany do 2009 roku sprzęt o ciężarze 3746 kg, głębokości kopania 3,36 m i silniku o mocy 29,9 kW). Drugi to nowszy, produkowany do dziś pojazd o nieco większym ciężarze (4634 kg) i mocniejszym silniku (30,2 kW), którego zaletą jest nadwozie obracające się idealnie w obrysie maszyny.

Popularne marki minikoparek do 7 ton Bobcat

Minikoparki Volvo

Volvo to szwedzki producent ciężkiego sprzętu o ponad stuletniej historii, który jest najbardziej znany jako drugi na świecie wytwórca samochodów ciężarowych. Minikoparki Volvo, podobnie jak inne produkty tej marki, cenione są przez klientów na całym świecie za niezawodność, bezpieczeństwo użytkowania i innowacyjność. Chociaż firma posiada obecnie w ofercie aż 13 modeli takich pojazdów, minikoparki Volvo spotyka się w Polsce rzadziej, niż wcześniej wymienionych marek. Najczęściej są to modele średnie i większe, ważące ponad 5 ton – szczególnie ECR50 i ECR88. Obie wymienione maszyny cechuje duża siła wyrywająca i siła odspajania, a ich maksymalna głębokość kopania to odpowiednio 3,66 m i 4,87 m.

Minikoparki Kubota

Ostatnie maszyny w naszym zestawieniu to minikoparki Kubota. Japoński producent sprzętu rolniczego i budowlanego Kubota kojarzy się przede wszystkim z wysokiej jakości ciągnikami. Firma produkuje jednak także wszechstronne i cieszące się renomą niewielkie i średnie maszyny budowlane, takie jak minikoparki, ładowarki i koparko-ładowarki. Używane minikoparki Kubota są szeroko dostępne w większości krajów europejskich, w tym także w Polsce. Najczęściej można u nas spotkać modele KX41, KX61 i U25, których wybrane parametry zawiera tabela poniżej:

Model Ciężar służbowy ZasięgGłębokość
kopania
KX41 1760 kg 3,86 m 2,37 m
KX41 2600 kg 4,72 m 2,74 m
U25 2550 kg 4,51 m 2,55 m
Popularne marki minikoparek do 7 ton Kubota

Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole