Najpopularniejsze marki traktorów na rynku używanego sprzętu ciężkiego w pierwszej połowie 2020 roku

0

Traktory to jedne z najpowszechniejszych maszyn w gospodarstwach rolnych, ponieważ często wykorzysytywane są do wszystkich rodzajów prac. Obecnie na Mascus znajduje się ponad 16 000 ogłoszeń używanych traktorów na sprzedaż. Według naszych statystyk, kupujący wysyłają miesięcznie około 3 400 zapytań o używane traktory do dealerów z całego świata, poprzez Mascus. Ponadto, odnotowaliśmy 2 300 kontaktów od użytkowników zainteresowanych aukcjami ciągników.

Zapytania dotyczące traktorów to prawie połowa wszystkich kontaktów dotyczących wszystkich używanych maszyn rolniczych na Mascus.

Zapotrzebowanie na traktory ciągle rośnie

W pierwszej połowie 2020 r. liczba e-mailowych próśb o kontakt w sprawie ciągników na Mascus wzrosła o 51% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Jeśli spojrzymy na sam kwiecień, to sytuacja prezentuje się zupełnie inaczej niż w zeszłym roku. Podczas gdy w okresie od marca do kwietnia 2019 roku zainteresowanie kupujących spadło o 26%, w tym samym okresie w 2020 roku popyt na ciągniki rolnicze wzrósł o 24%.

E-mailowe prośby o kontakt ws. traktorów na Mascusie, 2019 vs 2020 trend

Top 10 najpopularniejszych marek traktorów na Mascus

John Deere jest dużym graczem w branży rolniczej, co widać również na Mascus, gdzie uzyskał 23% popytu na ciągniki. Tuż za nim plasuje się Massey Ferguson (21%). Warto jednak wspomnieć, że liczba ogłoszeń ciągników John Deere opublikowana na Mascus jest ponad dwukrotnie większa niż liczba wystawianych na sprzedaż traktorów Massey Ferguson.

Pierwsza dziesiątka najpopularniejszych marek ciągników pozostała taka sama jak w zeszłym roku, a Massey Ferguson uzyskał wynik lepszy o 1% kosztem popytu John Deere.

New Holland uzupełnia listę trzech najpopularniejszych marek ciągników, z 12% udziałem w popycie. Ponadto CNH Industrial otrzymuje łącznie 20% próśb o kontakt w sprawie sprzętu rolniczego marek: New Holland (12%) i Case IH (8%).

Top 10 najpopularniejszych marek traktorów na Mascus, Styczeń – Czerwiec 2020

Teraz przyjrzymy się bliżej preferencjom marek w poszczególnych regionach i ujawnimy 3 najpopularniejsze marki traktorów w danych krajach. Te statystyki są oparte na liczbie wysłanych próśb o kontakt przez kupujących (użytkowników Mascus) z określonego kraju do lokalnych lub międzynarodowych dealerów, którzy ogłaszają się na Mascus.

Najpopularniejsze marki traktorów wśród użytkowników z Europy Zachodniej

Top 3 marek traktorów preferowanych przez użytkowników z Europy Zachodniej to: Massey Ferguson (23% e-maili z prośbą o kontakt), John Deere (22%) oraz New Holland (12%).

Dalej uplasowały się Fendt z 10% e-maili w tym regionie, następnie Case IH (7%), Ford (6%) oraz Fiat (6%).

Najpopularniejsze marki traktorów – Europa Zachodnia

Najpopularniejsze marki traktorów wśród użytkowników z krajów nordyckich i bałtyckich

John Deere to najsilniesza marka traktorów w krajach nordyckich i bałtyckich. Wśród krajów bałtyckich i w Danii uplasowała się na pierwszym miejscu, natomiast w pozostałych krajach na drugim. Uzyskała 22% wszystkich próśb o kontakt liczonych w pierwszej połowie 2020 roku, poprawiając swój wynik z zeszłego roku o 3%. Kolejne marki to: Massey Ferguson (15%), Valtra (13%), New Holland (12%) i Case IH (11%).

Najpopularniejsze marki traktorów – Kraje nordyckie i bałtyckie

Najpopularniejsze marki traktorów wśród użytkowników z Europy Wschodniej

Pomijając wyniki ze Stanów Zjednocznych, traktory marki John Deere są najpopularniejsze w krajach Europy Wschodniej. Otrzymują aż 28% wszystkich zapytań e-mail. Pozostałe marki zatem uzyskują słabsze wyniki w tym regionie: New Holland (12%), Massey Ferguson (11%), Fendt (10%), Case IH (9%).

Najpopularniejsze marki traktorów – Europa Wschodnia

Najpopularniejsze marki traktorów wśród użytkowników z Stanów Zjednoczonych i Kanady

Naturalnie, na własnym terenie, w USA John Deere plasuje się na pierwszym miescu. Otrzymuje aż 29% zapytań o zakup traktorów. Jest to aż 10% więcej niż Massey Ferguson (19%).

Jednak w Kanadzie liczba zapytań e-mailowych o używane ciągniki jest taka sama dla marek Massey Ferguson i John Deere, każda z nich otrzymuje po 22% próśb o kontakt.

New Holland jest trzecią marką zarówno w USA, jak i w Kanadzie. Otrzymuje 13% wszystkich próśb o kontakt w sprawie traktorów.

Najpopularniejsze marki traktorów – USA i Kanada

Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole