Najpopularniejsze marki koparek na rynku maszyn użwanych w pierwszej połowie 2020 roku

0

Koparki są najpopularniejszym na Mascusie sprzętem używanym. Obecnie w tej kategorii znajduje się 27 tys. maszyn na sprzedaż. Do końca maja 2020 roku, kupujący wysłali prawie 40 tys. zapytań ws. różnych typów używanych koparek. Zapotrzebowanie na same koparki, jak dowodzi liczba wysłanych zapytań, stanowi 33% całkowitego popytu na sprzęt używany publikowany na Mascus.

Na Mascusie znajdziecie szeroki wybór różnych typów i rozmiarów koparek, odpowiednich do konkretnych prac: od robót ziemnych, złomowania i prac wydobywczych, po rozbiórki, pogłębianie i wiele innych. Zapotrzebowanie na koparki gąsienicowe stanowi 44% ogólnego popytu na koparki, podczas gdy zapotrzebowanie na minikoparki wynosi 28%, a na koparki kołowe 16%.

Jednym z czynników decydujących o wyborze koparki jest producent sprzętu. W branży budowlanej wszyscy znają najpopularniejsze i zaufane marki. Na podstawie liczby wysłanych próśb o kontakt do końca maja 2020 roku przygotowaliśmy dla Was TOP 3 marek koparek z podziałem na poszczególne kraje.

Najpopularniejsze marki koparek wśród kupujących w krajach Europy Zachodniej

Wydaje się, że koparki Caterpillar są najczęstszym wyborem dla nabywców z Europy Zachodniej. Martka Caterpillar otrzymała aż 15% wszystkich wysłanych próśb o kontakt dotyczących koparek, pochodzących z Europy Zachodniej. Hitachi zajmuje drugie miejsce z 13%.

Wysoko wśród preferencji kupujących znajdują się również następujące marki koparek: Volvo (9%), Komatsu (8%), Kubota (7%), Takeuchi (6%) i JCB (6%).

Warto wspomnieć, że nabywcy z Europy Zachodniej wysyłają aż 48% wszystkich prósb o kontakt dotyczących koparek, za pośrednictwem Mascus.

Najpopularniejsze marki koparek – Europa Zachodnia (styczeń – maj 2020)

Najpopularniejsze marki koparek wśród kupujących w krajach nordyckich i bałtyckich

W krajach nordyckich i bałtyckich Volvo ma silną pozycję wśród nabywców używanych koparek. W tym regionie marka Vovlo otrzymała aż 23% wszystkich wysłanych próśb o kontakt ws. koparek, jednocześnie zajmując najwyższą pozycję w większości tych krajów, poza Łotwą, gdzie na pierszym miejscu znalazła się marka Kubota. Pozostałymi markami popularnymi w tym regionie są Hitachi (9%) i Caterpillar (8%).

Nabywcy z krajów nordyckich i bałtyckich wysyłają 13% wszystkich prósb o kontakt dotyczących koparek, za pośrednictwem Mascus.

Najpopularniejsze marki koparek – kraje nordyckie i bałtyckie (styczeń – maj 2020)

Najpopularniejsze marki koparek wśród kupujących w krajach Europy Wschodniej

W Europie Wschodniej, podobnie jak w Zachodniej trzy najpopularniejsze marki, otrzymały ponad 1/3 wszystkich próśb o kontakt. Najpopularniejsza jest marka JCB (jest na pierwszym miejscu w 4 krajach), jednak pod względem procentowym zajmuje trzecie miejsce (10%). Na drugim miejscu znalazło się Volvo, które jednak procentowo wypadło lepiej (11%). Pod względem sumy wszystkich próśb o kontakt z Europy Wschodniej koparki marki Caterpillar są najbardziej porządane w tym regionie. Marka otrzymała 15% zapytań dotyczących koparek.

Kolejne popularne marki w Europie Wschodniej to: Komatsu (7%), Liebherr (7%), Hitachi (6%), Kubota (6%) i Takeuchi (6%). Specyficzną cechą tego regionu jest różna klasyfikacja TOP3 w każdym kraju – nie ma marki, która wyraźnie by się wyróżniała na pierwszym miejscu.

Najpopularniejsze marki koparek – Europa Wschodnia (styczeń – maj 2020)

Najpopularniejsze marki koparek wśród kupujących w krajach Ameryki Północnej

Najpopularniejsze marki koparek wg wysłanych próśb o kontakt ze Stanów Zjednoczonych to: Caterpillar (32%), Komatsu (12%), Hitachi (10%) i Doosan (9%).

Najpopularniejsze marki koparek – Ameryka Północna (styczeń – maj 2020)
Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole