Najlepsze używane pługi do odśnieżania dróg na serwisie Mascus Polska

Najlepsze używane pługi do odśnieżania dróg

0

Zima jak co roku zaskoczyła drogowców? Otóż nie tym razem! Przygotuj się na opady i zawczasu zaopatrz się w sprzęt, dzięki któremu skutecznie usuniesz śnieg z dróg. Prezentujemy używane pługi, które są najchętniej wybierane przez użytkowników.

Zima to bez wątpienia najcięższa pora roku zarówno dla kierowców i pieszych, jak i wszystkich firm odpowiadających za utrzymanie dróg w jak najlepszym stanie. Mimo ocieplającego się klimatu cały czas zdarzają się nagłe, niezapowiedziane opady śniegu. Wystarczy parę godzin, by ulice naszych miast pokryły się grubą warstwą białego puchu.

Uporządkowanie jezdni po nocnej śnieżycy jest sprawą priorytetową – zalegający na drogach śnieg nie tylko obniża komfort jazdy, ale przede wszystkim stwarza realne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu – zarówno kierowców, jak i pieszych. Droga hamowania na powierzchni pokrytej śniegiem bądź błotem pośniegowym znacznie się wydłuża. Zmniejsza się również przyczepność opon – a co za tym idzie kierowcy, nie tylko ci młodzi i mniej doświadczeni, ale równie ci, którzy za kółkiem spędzili już naprawdę dużo czasu, mogą mieć poważne problemy z opanowaniem własnych pojazdów. W takich warunkach o stłuczkę nie jest trudno – a tych wszyscy wolelibyśmy uniknąć.

Przymusowa wizyta u blacharza to ostatnia rzecz, o jakiej marzą kierowcy. Ciężkie warunki na drogach wymagają użycia odpowiedniego sprzętu. Wśród tysięcy ofert, które dostępne są na naszej platformie, znajdziesz także szeroki wybór używanych lemieszy i pługów śnieżnych. Zasada działania pługu śnieżnego jest prosta – lemiesz, który zamocowany jest z przodu pojazdu (najczęściej w tej roli wykorzystuje się ciągnik), spycha śnieg znajdujący się przed pojazdem. Użytkownik może samodzielnie ustawić kąt, pod jakim nachylony jest lemiesz ‒ umożliwia to zepchnięcie śniegu na pobocze i udrożnienie jezdni.

Pługi śnieżne – najpopularniejsi producenci

Zastanawiasz się, jak wybrać niezawodny pług śnieżny, który sprawdzi się nawet w najtrudniejszych zimowych warunkach? Przedstawiamy najpopularniejszych firmy dostarczające pługi i maszyny do odśnieżania – dzięki ich produktom odśnieżanie nie dróg stanie się prostsze.

Pronar to polskie przedsiębiorstwo, które założone zostało w 1988. Firma specjalizuje się w produkcji maszyn rolniczych i komunalnych. Po ponad 30 latach działalności Pronar może pochwalić się blisko 50% udziałem w polskim rynku. W asortymencie przedsiębiorstwa znajdują się również pługi śnieżne. Doskonale nadają się do odśnieżania dróg, placów, parkingów i wszelkie rodzaju utwardzonych powierzchni, takich jak: asfalt kostka brukowa czy beton. Pługi śnieżne Pronar nadają się do montowania na ciągnikach rolniczych, ładowarkach i innych pojazdach. Starannie przemyślany kształt zmniejsza opory ruchu i ułatwia usuwanie zalegającego śniegu. 

Holms to szwedzkie przedsiębiorstwo, obecne na rynku ponad 90 lat. Firma zajmuje się projektowaniem i produkcją sprzętu komunalnego – w tym maszyn do odśnieżania. Pługi sygnowane nazwą Holms wykonane są z materiałów najwyższej jakości – przekłada się to na ich bezawaryjność i efektywną pracę w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach. Pługi śnieżne Holms mogą być doczepione do traktorów i ładowarek kołowych. W ofercie firmy dostępne są pługi różnych rozmiarów – te mniejsze doskonale sprawdzą się na ciasnych uliczkach i alejkach, te większe można wykorzystać do odśnieżania dużych, otwartych przestrzeni – placów czy parkingów. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne zabezpieczają lemiesz przed uszkodzeniami, które mogą powstać w wyniku uderzenia w twardą przeszkodę.

Aebi Schmidt to koncern skupiający się na produkcji sprzętu wykorzystywanego do czyszczenia i odśnieżania dróg i lotnisk. Wśród produkowanych przez firmę maszyn znajdują się zarówno lekkie pługi śnieżne, przeznaczone do pracy na osiedlowych uliczkach, jak i specjalistyczne pługi o niezwykle szerokich lemieszach, które mogą być wykorzystane do odśnieżania autostrad. Aebi Schmidt dostarcza również pługi wyposażone w wirnik, który wyrzuca zagarnięty z drogi śnieg – śnieg może być odrzucany na pobocze lub ładowany na samochód ciężarowy.

Unimog to marka należąca do koncernu Mercedes-Benz. W portfolio Unimog znajduje się szeroka gama pojazdów specjalistycznych: rolniczych, leśnych i komunalnych. Używane pługi śnieżne Unimog cieszą się ogromnym zainteresowaniem – powód jest prosty, produktu Unimog, które obecne są na rynku od ponad 70 lat, zyskały już opinię bezawaryjnych i łatwych w konwersacji. Dzięki starannie dopracowanej konstrukcji pługi Unimog radzą sobie doskonale w każdych warunkach, umożliwiają szybkie i skuteczne usuwanie śniegu z dróg.

Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole