Agro Show 2018 Deutz Farhr

20 lat AGRO SHOW!

0

Między 20 a 23 września odbyła się 20. edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW. Jedną z największych imprez targowych w Polsce odwiedziło w tym roku blisko 140 tysięcy zwiedzających.

Bednary, jak co roku, tętniły życiem. Na 139tys. m2 powierzchni wystawienniczej, goście wystawy obejrzeć mogli ofertę 750 firm z kraju i zagranicy. Nie zabrakło najważniejszych marek w świecie maszyn rolniczych takich jak John Deere, New Holland, Claas, Fendt, Ursus czy Zetor. Ilość maszyn zaprezentowanych na targach mogła przyprawić o zawrót głowy i na pewno sprawiła sporo frajdy fanom ciężkiego sprzętu.

Agro Show 2018 Claas

Jak co roku pojawiło się sporo nowości. John Deere zaprezentował nową sieczkarnię z serii 9000, która cieszyła się sporym zainteresowaniem. Claas przedstawił trzy nowe modele ładowarek kołowych TORION, które powstały przy współpracy z firma Liebherr. Agromix pochwalił się natomiast prasami rolującymi KRONE, które oprócz kilku technicznych zmian, przeszły także lifting zewnętrzny. Bogatą ofertę nowości zaproponowała odwiedzającym UNIA, która przedstawiła zupełnie nową linię agregatów.

Agro Show 2018 Smartrac Triolet

Wystawie, jak co roku, towarzyszyło sporo dodatkowych atrakcji. Fani ciężkiego sprzętu mogli zobaczyć maszyny w akcji. Pokazy pracy maszyn podzielone były na dwie części. Pierwsza poświęcona była rolnictwu precyzyjnemu. Druga natomiast dotyczyła techniki siewu zbóż w systemie uproszczonym. Nie zabrakło również debat. W tym roku zastanawiano się nad przyszłością polskiego rolnictwa w kontekście ostatnich 20 lat, dyskutowano także o Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Odbyły się również konkursy. Podczas tegorocznej edycji wystawy poznaliśmy laureatów konkursu „Młody Mechanik na Medal” skierowanego do uczniów szkół rolniczych oraz „Mechanik na Medal”.

Agro Show 2018 Ozdoken

Bardzo ciekawą zmianą była decyzja o rozpoczęciu Wystawy w czwartek, a nie w piątek, do czego przyzwyczaili nas organizatorzy. Dzień branżowy, kiedy zwiedzających jest mniej, dał wystawcom oraz potencjalnym kontrahentom szansę na spokojne, biznesowe rozmowy. Był to też dobry czas na spotkania wystawców z prasą. Także przyszłoroczna edycja imprezy ma się rozpocząć już w czwartek.

Na targach nie mogło oczywiście zabraknąć ekipy Mascusa, która odwiedza większość imprez targowych związanych ze sprzętem ciężkim. Odwiedziliśmy kilkudziesięciu wystawców, którzy na co dzień korzystają z naszej platformy i dzięki Mascusowi sprzedają maszyny w kraju i za granicą.

AGRO SHOW jest jedną z kilku wystaw organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych, ale na pewno najbardziej rozpoznawalną. Niezaprzeczalnie jest to jedna z najważniejszych rolniczych imprez targowych w kraju. Gratulujemy Jubileuszu a organizatorom zyczymy kolejnych sukcesów. Do zobaczenia 19-22 września 2019 roku w Bednarach.

Agro Show 2018 New Holland

Agro Show 2018 Expom

Agro Show 2018 Claas

Agro Show 20 lat!

Podziel się

Zostaw komentarz

Nieprawidłowe pole