UŻYWANE MASZYNY BUDOWLANE, MASZYNY ROLNICZE I SAMOCHODY CIĘŻAROWE W SERWISIE MASCUS OD 15 LAT!

31 stycznia 2001 roku w Finlandii światło dzienne (a raczej internetowe) ujrzał serwis Mascus. Na początku serwis był lokalną, fińską giełdą używanych maszyn. Można było znaleźć ogłoszenia w działach maszyny budowlane, maszyny rolnicze oraz samochody ciężarowe. Ogłoszeń na początku było niewiele – około 1000.

Strona Mascus w 2001 roku

Strona Mascus w 2001 roku

W kolejnych latach serwis zaczął mieć zasięg międzynarodowy, najpierw „dołączyły” kraje skandynawskie, Wielka Brytania. Od 2006 roku rozpoczęła się ekspansja produktu w Europie. W 2006 roku Mascus rozpoczął działalność w Polsce, Słowenii, w kolejnych latach pojawił się w Niemczech, Holandii, Belgii, Francji. Od 2010 roku Mascus działa w Stanach Zjednoczonych, Australii, RPA.
Twórcy serwisu od samego początku działania produktu szczególny nacisk kładli (i nadal kładą) na rozwój technologiczny, na tworzenie produktów i usług, które ułatwią sprzedającym i kupującym dokonanie transakcji. Od 2015 roku serwis jest responsywny, czyli można używać go na każdym urządzeniu mającym dostęp do internetu.
Obecnie Mascus to 6 kategorii (maszyny budowlane, maszyny rolnicze, samochody ciężarowe, maszyny leśne, wózki widłowe i maszyny komunalne), w których codziennie prezentowanych jest ponad 300 000 ogłoszeń najważniejszych marek na świecie (JCB, Caterpillar, John Deere, Komatsu, Scania, Volvo i wielu innych). Z serwisem współpracuje ponad 7 000 dealrów używanego sprzętu ciężkiego.
Co miesiąc Mascus odnotowuje ponad 25 000 000 odsłon oraz 4 000 000 użytkowników i jest w pierwszej piątce największych serwisów ogłoszeniowych na świecie.

Mascus vs. inne portale ogłoszeniowe

Mascus a konkurencja

Dziękujemy Wszystkim użytkownikom i firmom umieszczającym ogłoszenia w naszym serwisie.
To Wy współtworzycie Mascus!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *