Targi Infrastruktura 2012 – spotkanie liderów branży budowlanej

Kilka dni temu zakończyła się X edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem „Infrastruktura 2012”. Idea, która im przyświeca, różni się nieco od tej, która towarzyszy typowym targom związanym z branżą budowlaną. Podczas, wspomnianych wyżej, targów, główny nacisk kładzie się na sympozja tematyczne, a także konferencje i debaty związane z rozwojem infrastruktury drogowej i kolejowej. Dlatego też impreza odbyła się w pięknym kompleksie targowym w Warszawie, który w pełni umożliwiał realizację takiej właśnie formuły targowej. Honorowy patronat nad targami objęli Sławomir Nowak, Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Sejmowa Komisja Infrastruktury.
Jak co roku targi zostały zdominowane przez duże firmy, świetnie znane na rynku budowlanym, takie jak Budimex, Strabag, Bilfinger Berger Budownictwo S.A. czyAutostrada Wielkopolska, główni użytkownicy (zarówno bezpośredni, jak i pośredni) maszyn budowlanych i drogowych.

Maszyny budowlane i drogowe ciągle w czołówce

Uczestnicy targów podkreślali, że polska infrastruktura drogowa i kolejowa będzie się nadal z powodzeniem rozwijać, mimo że Euro 2012, impreza, która w ostatnich latach mobilizowała nasz kraj do wzmożonego wysiłku w tej dziedzinie, jest już zakończona. Na targach wystawiło się ponad 100 wystawców, a kilkunastu z nich reprezentowało branżę najbliższą profilowi działalności Mascusa, czyli maszyny budowlane i drogowe. Na targach można było także zapoznać się z ofertą dealerów i producentów wielu marek, które dominują na placach budowy i polskich autostradach, między innymi, Amman, Terex, Atlas, Mista Stalowa Wola, Wacker. Maszyny drogowe tych, oraz wielu innych marek, można znaleźć w naszym serwisie http://www.mascus.pl/budownictwo/uzywane-maszyny-drogowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *