Strategiczna współpraca Mascus z Iron Planet

 

Współpraca Mascus i IronPlanetMascus, wiodąca na światowym rynku internetowa giełda używanych maszyn i samochodów ciężarowych, rozpoczął współpracę strategiczną z IronPlanet, jednym z największych na świecie serwisów aukcyjnych online w segmencie sprzętu ciężkiego i pojazdów użytkowych. W ramach tego aliansu IronPlanet stał się mniejszościowym udziałowcem Mascus International. Dzięki tej współpracy wszyscy klienci serwisu Mascus będą mogli w prosty sposób wystawiać swój sprzęt na aukcjach IronPlanet za pomocą kilku kliknięć, z poziomu swojego konta użytkownika w serwisie Mascus.

Jak podkreśla Tim Scholte, Dyrektor Zarządzający Mascus, współpraca z IronPlanet jest realizacją misji serwisu, czyli skutecznym łączeniem kupujących ze sprzedającymi. W dobie Internetu sprzedający wykorzystują wszystkie możliwe kanały, które umożliwiają dotarcie do jak największej ilości potencjalnych nabywców. Dlatego korzystają zarówno z portali ogłoszeniowych, jak również z serwisów aukcyjnych. Połączenie działań Mascus i IronPlanet to wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy teraz z jednego miejsca, za pomocą kilku kliknięć, będą mogli szerzej zaprezentować swoją ofertę i zwiększyć szanse sprzedaży.

Mascus w 2011 roku uruchomił na swoich stronach kategorię „Aukcje” (http://www.mascus.pl/auction), w której ponad 150 firm aukcyjnych z całego świata umieszcza oferty oraz promuje swoje aukcje. Popularność tej kategorii serwisu gwałtownie wzrosła w ostatnim okresie, osiągając ponad 90 000 wizyt miesięcznie. Wzrost zainteresowania aukcjami wśród użytkowników serwisu był impulsem do podjęcia decyzji o współpracy z IronPlanet i ułatwieniu klientom wejścia na aukcje tego serwisu. Należy podkreślić, że obecnie funkcjonująca kategoria „Aukcje” w serwisie Mascus pozostanie bez zmian i będzie niezależna od rozpoczętej współpracy z IronPlanet.

Optymistycznie do współpracy nastawiony jest również Dyrektor Zarządzający IronPlanet – Greg Owens, który podkreśla, że współpraca z Mascusem będzie pionierska i rewolucyjna, umożliwi bowiem szersze kontakty biznesowe klientom sprzedającym i kupującym sprzęt ciężki na całym świecie. Zintegrowanie dwóch silnych portali przyniesie klientom olbrzymie korzyści w postaci cennych kontaktów biznesowych. IronPlanet wnosi 13-letnie doświadczenie na rynku aukcji online i innowacyjną technologię, które spełnią oczekiwania klientów serwisu Mascus.

Od początku działalności na aukcjach IronPlanet sprzedano używany sprzęt o wartości ponad 3 mld USD. W serwisie zarejestrowanych jest ponad milion użykowników z całego świata, których przyciągają zarówno korzystne ceny sprzedawanych maszyn, jak również gwarantowany, faktyczny stan techniczny sprzedawanego sprzętu, potwierdzony szczegółowymi raportami z inspekcji przeprowadzanej przez IronPlanet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *