MASZYNY JOHN DEERE, KOMATSU, SAMPO I WIELE INNYCH NA TARGACH EKO-LAS 2014.

ekolas logoEkolas 2014Co dwa lata branża leśna czeka na największą imprezę – targi Eko Las. Tegoroczna edycja, która odbyła się w Mostkach k/Świebodzina zgromadziła 150 wystawców z 10 krajów, którzy pokazywali swoje produkty i usługi na ponad 57 tysiącach m2. Przez 3 dni targi odwiedziło ponad 7 500 osób, które mogły oglądać nie tylko „zaparkowane” maszyny leśne, ale przede wszystkim pokazy tych maszyn przy pracy. Oprócz wystawców, odwiedzających, pięknego sprzętu dopisała również pogoda, która sprzyjała powolnym wędrówkom po targowym lesie. Można było również uczestniczyć w wielu wykładach i seminariach dotyczących życia branży leśnej.

Harvestery, forwardery, rozdrabniacze, rębaki – nowości zaprezentowane na targach.

harvester Sampo-Rosenlewharvester John DeereLKTNa tej największej w Polsce leśnej imprezie targowej nie zabrakło największych i najbardziej znanych brandów. Mogliśmy oglądać piękne maszyny leśne John Deere, forwardery Komatsu, harvestery Sampo i Rottne.
Każda impreza targowa to świetna okazja do zaprezentowania najnowszych produktów i rozwiązań technologicznych. W tym roku mogliśmy oglądać kilka ciekawych propozycji.
Jednym z większych zaprezentowanych harvesterów był Ponnse Bear 8W, mocny i wydajny, przeznaczony do pozyskania drewna o dużych rozmiarach.
Firma Fortech Serwis zaprezentowała harvester Malwa 560H, który jest jedną z ciekawszych propozycji w segmencie średnich maszyn. Szwedzka jakość i najlepsze komponenty mogą zachęcać do nabycia tej maszyny.
Z mniejszych maszyn można było podziwiać przedstawiciela innego skandynawskiego producenta, a mianowicie Sampo-Rosenlew. Firma Silvapol zaprezentowała model HR46, który został zaprojektowany, aby zmaksymalizować efektywność pozyskania trzebieżowego.
W tym samym segmencie maszynowym jest harvester Rottne H8, który doskonale sprawdza się w przecince, głownie ze względu na znakomitą zwrotność.
Z innych rodzajów maszyn leśnych mogliśmy podziwiać m.in. forwardery John Deere 810E, LKT 175F, rębaki Skorpion 350B i Heizohack oraz wiele innych ciekawych maszyn leśnych.

Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów.

Mistrzostwa Polsi Operatorów ForwarderóP1040235Podczas targów mieliśmy okazję zobaczyć niesamowitą rywalizację, a mianowicie Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów. Coż to były za emocje! Na starcie zameldowało się 47 zawodników, reprezentujących 37 firmy leśne. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniem polegającym na załadunku 10 kłód drewna do przestrzeni ładownej maszyny. Ośmiu zawodników, którzy uzyskali najlepsze czasy, przeszło do biegów finałowych. Uczestnicy dokonywali cudów na forwarderach John Deere, Komatsu i Ponnse. Po niezwykle zaciętej i emocjonującej walce, Mistrzem Polski Operatorów Forwarderów 2014 został Kamil Kaczyński (Zakład Usług Leśnych Beata Skłodowska Dariusz Kaczyński Spółka Jawna), a wicemistrzami zostali: Artur Woźniak i Piotr Wachowiak (obaj z Przedsiębiorstwa Usług Leśnych LASTECH Sp. z o.o.).
Tego typu wydarzenia zawsze wspaniale wpływają na zainteresowanie targami, ale przede wszystkim pokazują możliwości ludzi oraz maszyn.
Za 2 lata kolejna edycja targów, tym razem w Janowie Lubelskim. Będziemy tam na pewno!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *