MASZYNY BUDOWLANE NA AUKCJI ONLINE

Każdy, kto dzisiaj chce sprzedać używaną maszynę budowlaną stara się wykorzystać wszystkie możliwe źródła, dzięki którym może dotrzeć do potencjalnych nabywców. Stąd wykorzystywane są zarówno metody „off-line”, czyli wystawienie maszyn do komisów, umieszczanie ogłoszeń w prasie specjalistycznej, wystawianie maszyn na aukcjach stacjonarnych lub po prowadzenie zwyczajnego marketingu szeptanego, czyli przekazywanie informacji o sprzedaży `znajomym oraz klientom firmy.

W XXI wieku dominującą rolę w sprzedaży maszyn ciężkich zaczął mieć Internet. Sprzedający ma do wyboru umieszczenie ogłoszenia płatnego lub bezpłatnego na portalach tematycznych, forach internetowych, portalach ogłoszeniowych działających na terenie Polski oraz na tych, które działają międzynarodowo (np. w serwisie Mascus). Coraz większą popularnością cieszą się również portale aukcyjne online.

Wszystkie te źródła pozwalają na szybsze i skuteczne sprzedanie swojego Komatsu, JCB, Caterpillara czy też Volvo.

Używane maszyny budowlane na aukcjach IronPlanet.

W ostatnich kilku latach w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie Zachodniej popularność zaczęły zdobywać aukcje online. Przewagą internetowej aukcji nad stacjonarną jest przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy związana z transportem koparki, ładowarki czy wozidła na miejsce aukcji.

Sam proces aukcyjny jest również prostszy i tańszy, nie wymaga miejsca, dużej obsługi osobowej. Oczywiście pojawia się podstawowe ryzyko związane z bezpieczeństwem zakupu / sprzedaży maszyny budowlanej (ocena stanu faktycznego maszyny, bezpieczeństwo transakcji).

IronPlanet, jedna największych aukcji online na świecie rozwiązał te ryzyka. Każda zgłoszona do aukcji maszyna jest oglądana przez rzeczoznawcę wysłanego przez IronPlanet. Człowiek ten określa nie tylko stan techniczny, ale ustala również cenę wyjściową dla konkretnego spychacza, koparko-ładowarki czy też mini-koparki. IronPlanet również udziela gwarancji na przeprowadzoną transakcję – pieniądze są przekazywane sprzedającemu w momencie, kiedy maszyna dotrze do kupującego i ten potwierdzi jej stan techniczny.

Przekazanie używanej koparki z serwisu Mascus na aukcję IronPlanet.

Alians strategiczny Mascus z IronPlanet ma na celu przede wszystkim danie użytkownikom Mascus możliwości szybkiego umieszczenia ogłoszenia na aukcji IronPlanet. Dzięki temu każdy użytkownik z poziomu panelu administracyjnego na Mascus może wystawić swoje ogłoszenie na aukcji.

Jak to działa:

1.      Po zalogowaniu się na swoim koncie w serwisie Mascus będzie widoczny przycisk „IronPlanet”, znajdujący się obok przycisku „Sprzęt używany”

2.         1. Kliknij przycisk „IronPlanet” przy ogłoszeniach, które chcesz umieścić na aukcji.

3.         2. Wypełnij formularz i wyślij.

4.         3. Przedstawiciel IronPlanet skontaktuje się z Tobą i wyjaśni zasady działania aukcji

  i  przeprowadzi przez cały proces umieszczenia maszyny na aukcji.

Możliwość umieszczenia ogłoszeń na aukcjach online IronPlanet to możliwość dotarcia ze swoją ofertą do większej liczby potencjalnych kupujących na całym świecie

W przypadku pytań prosimy o kontakt z nami

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *