2012 – ROKIEM DYNAMICZNEGO ROZWOJU SERWISU MASCUS

WZROST LICZBY ODWIEDZAJĄCYCH SERWIS MASCUS.PL

Grudzień jest miesiącem, w którym zazwyczaj staramy się podsumować miniony rok, wyciągnąć wnioski, przeanalizować i zaplanować działania na rok kolejny.
2012 okazał się łaskawy dla serwisu Mascus. Choć gospodarka światowa zwalniała, ruch w naszym serwisie zdecydowanie przyśpieszał. W minionym roku zanotowaliśmy wręcz rekordową liczbę odwiedzających – prawie 2 mln wejść! W stosunku do 2011 roku, jest to ponad 30% wzrost, który świadczy o tym, że Mascus stał się ważnym punktem odniesienia dla poszukujących używanych maszyn budowlanych, maszyn rolniczych, samochodów ciężarowych, czy też wózków widłowych. Odwiedzający spędzali w serwisie średnio 3,5 min, otwierając 6 podstron podczas każdej wizyty. Ci, którzy nie znaleźli poszukiwanej koparki, traktora lub samochodu ciężarowego, wysyłali bezpłatne ogłoszenia „Kupię”, które trafiają do dealerów używanego sprzętu współpracujących z Mascus. Takich zapytań było w 2012 roku ponad 10 000!

REKORDOWA LICZBA OGŁOSZEŃ

Wzrost liczby użytkowników jest na pewno rezultatem większej liczby zamieszczanych ogłoszeń. Na tej płaszczyźnie, serwis również pobił swój rekord. W grudniu, liczba ogłoszeń przekroczyła 255 000! Jest to naprawdę imponujący skok, biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze w styczniu, w serwisie było 180 000 ogłoszeń. Obecnie, ponad 220 firm z całego kraju, które regularnie umieszczają ogłoszenia i sprzedają sprzęt ciężki za pośrednictwem www.mascus.pl współpracuje na stałe z serwisem. Również osoby prywatne chętnie umieszczają tam swoje ogłoszenia. W 2012 roku było prawie 2 000 takich ogłoszeń.
Zanotowaliśmy również dynamiczny wzrost liczby firm w Mascus Locator. Ta branżowa baza danych zawiera dzisiaj informacje o ponad 1 300 firmach z Polski, które działają w, szeroko pojętym, przemyśle maszyn ciężkich.

MASCUS NA ŚWIECIE

Mascus Polska rozwija się dzięki synergii z pozostałymi oddziałami na świecie. Dziś, serwis działa w 44 krajach na świecie i jest tłumaczony na 39 języków. Globalnie, serwis co miesiąc jest odwiedzany przez 4 mln użytkowników! To sprawia (to, i ilość ogłoszeń), że jest on obecnie w pierwszej piątce największych serwisów ogłoszeniowych na świecie, biorąc pod uwagę dziedzinę maszyn ciężkich i samochodów ciężarowych. W branży maszyn budowlanych i maszyn leśnych jest zaś liderem na rynku światowym.
Rozwój serwisu jest możliwy dzięki wprowadzaniu nowych funkcjonalnościom i usług. Tylko w tym roku, w serwisie pojawiły się nowe działy „Części zamienne” i „Specyfikacje” oraz usługa Dealer Mobile, która umożliwia dealerom tworzenie własnych stron mobilnych. Działa już także mobilna wersja serwisu (m.mascus.pl).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *